Roja
Posty: 1
Rejestracja: 30-06-2014 13:49

30-06-2014 14:42

Witam serdecznie wszystkich.
Mam zamiar kupić akustyka (to będzie moja druga gitara, zaczynałem na klasyku) i po dłuższych chwilach czytania tematów na tym forum i przesłuchiwaniu gitar na yt zdecydowałem się na Lag'a.
Kryteria jakimi się kierowałem: ciepłe, pełne brzmienie; dobre doły, bassy; "miękka", wygodna w graniu ;bez elektroniki; cena (do 800 zł).
Wyróżniłem trzy modele Lag T66, T77 i T80 (wszystkie z pudłem dreadnought).
I teraz moje pytanie: czy różnice w brzmieniu tych gitar są tak samo widoczne jak w cenie? Który z tych trzech modeli wybrać?

Małe zestawienie:
Model: Różnica: Cena:
Lag T66D --- płyta wierzchnia: świerk --- 499,00 zł*
Lag T77D --- płyta wierzchnia: mahoń --- 629,00 zł*
Lag T80D --- płyta wierzchnia: świerk, solid top --- 739,00 zł*
*ceny ze strony muzyczny.pl

Czy zmiana płyty wierzchniej, z świerkowej na mahoniową, jest w stanie zmienić odczuwalnie (odsłyszalnie?) brzmienie instrumentu? Czy solid top, w gitarach z tej półki cenowej, jest w stanie polepszyć jakość dźwięków?
Czy warto wydawać to 130/240 zł, czy lepiej zostać przy T66.

Jeszcze pytanko odnośnie cutwaya w T66D: ....warto?
Czy gitara na tych wysokich progach będzie brzmieć i czy w ogóle są mi one potrzebne? Dodam, że cenowo jest to różnica 150 zł. i znalazłem taką informację (nie wiem jak dalece prawdziwa ona jest): " Warto zastanowić się czy rzeczywiście potrzebujemy cutaway w gitarze. Wcięcie w pudle redukuje głośność oraz basy nawet do 20%. "

Dziękuje, pozdrawiam.

PS. Który sklep muzyczny w Wrocławiu polecacie?

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

30-06-2014 15:26

Roja pisze:Wyróżniłem trzy modele Lag T66, T77 i T80 (wszystkie z pudłem dreadnought).
I teraz moje pytanie: czy różnice w brzmieniu tych gitar są tak samo widoczne jak w cenie? Który z tych trzech modeli wybrać?



Różnice są widoczne wyraźnie.
66 - solidna standardowa gitara.
77 - brzmienie ocieplone, pełniejszy środek, oryginalny kolor.
80 - otwarte jaśniejsze i dźwięczniejsze brzmienie.

A co wybrać to zależy co kto lubi ;-)

Roja pisze:Czy zmiana płyty wierzchniej, z świerkowej na mahoniową, jest w stanie zmienić odczuwalnie (odsłyszalnie?) brzmienie instrumentu? Czy solid top, w gitarach z tej półki cenowej, jest w stanie polepszyć jakość dźwięków?


Tak. Przy czym trudno powiedzieć, które będzie lepsze ale inne będzie.
Tak.

Ja wiem tyle, odkąd pierwszy raz poczułem solid top nie zwracam uwagi na gitary ze sklejki. Wiem, są wyjątki ale jednak przy tak małej różnicy w cenie nie ma o czym mówić. Może być jednak sytuacja, że dla konkretnej osoby świerk będzie grał zbyt jasno i wybierze machoń. Jeszcze jedna uwaga - świerk nabierze brzmienia po dłuższym czasie i można założyć, że 80 za 3-5 lat zabrzmi zdecydowanie lepiej niż teraz.

Roja pisze:Czy gitara na tych wysokich progach będzie brzmieć i czy w ogóle są mi one potrzebne? Dodam, że cenowo jest to różnica 150 zł. i znalazłem taką informację (nie wiem jak dalece prawdziwa ona jest): " Warto zastanowić się czy rzeczywiście potrzebujemy cutaway w gitarze. Wcięcie w pudle redukuje głośność oraz basy nawet do 20%. "


Mi się cutaway normalnie podoba i ja by dopłacił. Ciszej minimalnie może być bo się zmniejsza objętość pudła. Jeśli drenought z cutawayem jest beee to co powiedzieć o np. mini jerry albo orchestra czy folk, które to bez cutawaya są jeszcze mniejsze ;-) Co komu pasuje to się wybiera ;-)

Reasumując gdybym ja kupował brałbym 80 albo ... T100 bo lubie cedr ;-)

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

30-06-2014 16:44

http://muzyczny.pl/133970_Lag-GLAT66DC- ... ntane.html
To mój typ:) ten sklep jest we Wrocławiu, polecę jeszcze Ragtime
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

01-07-2014 09:09

Hahahah jak pierwszy raz zobaczyłem tą gitarkę to chciałem ją kupić. Skończyło się na setce ale ta jest fajna też ;-)

Agnieszka1
Posty: 22
Rejestracja: 26-08-2014 12:00

26-08-2014 20:57

Polecam te 3 gitarki to zależy od ciebie najlepiej idz do sklepu i ograj te modele gitar .
Pozdrawiam ;)

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”