sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

03-05-2015 22:53

LAG i DOWINA to chyba najbardziej polecane marki w polsce w umownie popularnej klasie (do ok. 2000zł).

Byłem posiadaczem LAGa T100DCE. Gitara wyborna. Pięknie wykonana. Sprawdziłem ok. 20 różnych gitar. Kosztowało mnie to sporo i czasu i kasy ale było warto. Chociaż może nie do końca ....

Przed ukończeniem roku LAG zaczął się dziwnie zachowywać. Systematycznie obniżałem akcję aż prawie zabrakło podstawka. Mostek poszybował ostro w górę. Jest kilka takich przypadków opisanych w necie. Rokowania były słabe. Gitara poszła do reklamacji a ponieważ lutnik w pierwszej instancji twierdził, że jest ok., w drugiej to samo, przygotowywałem się na walkę do upadłego ;-) Ponieważ usłyszałem, że prawie wszystkie gitary tak mają ruszyłem na wielkie sprawdzanie. W kilku sklepach chętnie zgodzono się na darmowe sprawdzenie wiszącego inwentarza w kilku nie. Sprawdzałem tylko czy mostek nie jest za mocno w górze i czy poziom gryfu jest na poziomie mostka lub wyżej.

"Przeleciałem" 70-80 gitar. Najwięcej problemów tego typu miały LAGi i DOWINY czyli to co tutaj najbardziej polecamy. Problemu generalnie nie miały YAMAHY, ALVAREZY i TAKAMINE.

Przy okazji oczywiście brzdąknąłem sobie co nie co ;-) Co zauważyłem - moje ulubione Alvarezy hmmm to już jakby nie to co kiedyś. Nawet całe lite modele nie szokują. I odwrotnie TAKAMINE, którą zmieszałemz błotem półtora roku temu przy okazji poprzedniego przeglądu gitar zdecydowanie trzyma poziom. Poza szerokością siodełka dla delikatnych łapek ;-) YAMAHA to jest zdecydowanie firma warta uwagi.

Awatar użytkownika
Rooster
Posty: 70
Rejestracja: 04-01-2015 12:53

03-05-2015 23:44

Rozumiem, że płyta wierzchnia zrobiła się wypukła i przez to mostek jest za wysoko, tak? I niby lutnik mówi, że jest ok? o.0

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

04-05-2015 12:58

Dokładnie. Lutnik od sprzedawcy i lutnik od dystrybutora również.

Wróć do „Producenci i marki”