Ella
Posty: 261
Rejestracja: 09-10-2014 17:13

04-12-2015 11:50

Rozważam zakup krawata, żeby czasem pograć na stojąco, moja gitara nie ma takiej śruby, czy czegoś, do czego można podpiąć normalny pasek. Pytanie, czy z tymi krawatami gra się wygodnie? Tam jest taki haczyk do zaczepienia o otwór, nie rysuje gitary?

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

04-12-2015 12:16

Haczyk jest często dość szeroki (powinien być) i z niezbyt twardego tworzywa, nie rysuje (nie powinien). Problemy mogą być dwa:
1. sam pasek na szyi, może uwierać
2. haczyk zaczepia się w takim miejscu, że niektóre gitary mogą się odkształcać (zależy od ich konstrukcji)

Na przykład (żeby być konkretnym) mojemu synkowi do jego gitary kupiłem krawat i gitara jest bezpieczna, za to na szyi mu przeszkadza, za to córka kolegi jak spróbowała z gitarą mojego syna, to była zachwycona, ale kolega obejrzał jej gitarę i stwierdził, że akurat jej pudło mogłoby się uszkodzić, bo jest dość cienkie drewno i delikatna konstrukcja. Powtarzam co słyszałem - nie znam się na gitarach klasycznych zupełnie, bazuję na poradach innych. Kup sobie na początek jakiś tani krawat (żeby nie było szkoda ewentualnie wywalić potem), zobacz czy Ci w ogóle pasuje takie coś. Tu masz tanio, tylko trzeba czekać na przesyłkę z Chin do miesiąca nawet: http://www.dx.com/p/willam-advanced-nyl ... mF13aL2i4c . Sklep sprawdzony.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Ella
Posty: 261
Rejestracja: 09-10-2014 17:13

04-12-2015 16:40

Hmmm.... No ja mam najtańszą Yamahę, dosyć cienka jest ta sklejka. Fakt, gitara lekka, no nic, jak będę po coś w sklepie to oblookam. Mam krawat do Ukulele, ale tam mi się nie sprawdził, bo za krótki, niewygodny strasznie, i do tego właśnie ten haczyk jest twardy i już mi lekko pudło zarysował, a krótko używałam. Byłam ciekawa jak to jest z gitarą.

Wróć do „Kable, paski i akcesoria gitarowe”