Awatar użytkownika
CoDEddie
Posty: 7
Rejestracja: 14-04-2011 17:45

13-05-2017 01:19

Witam drodzy forumowicze :)

Zwracam się z zapytaniem o doświadczenia związane z kostkami od Boss, a dokładniej po dokonanym researchu z serii OD, SD oraz BD. Zdaje sobie sprawę z multum tematów na ich temat, ale sprawę komplikuje bardzo mało informacji na temat kostki ST-2 Power stack, która ostatnio doszła do mojej listy zainteresowań. Miał ktoś przyjemność ogrywania tych kostek, wie która (OD 1 vs. OD 3, SD 1 vs. SD 2 etc.) gdaczy lepiej i jest warta ceny? Co do muzyki do której będą używane to mógłbym powiedzieć, że jest to coś pokroju Black Sabbath z lekką domieszką Hard rockowego i bluesowego grania (czyli w sumie Black Sabbath :D) A może inne kostki od innych producentów sprawują się lepiej? Budżet jaki mogę przeznaczyć to jakieś 250-300 zł za używkę.
Dzięki z góry za odpowiedź \m/
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
CoDEddie
Posty: 7
Rejestracja: 14-04-2011 17:45

01-06-2017 14:25

Zakupiłem jednak kostkę ST-2 i dla zainteresowanych chciałbym się podzielić wrażeniami. Gram na squierze by Fender Strat HSS. Zaraz po zakupie kostki postanowiłem również wymienić przetwornik H na DiMarzio DP100 Super Distrotion. A wybór był jeszcze między SH-4 oraz DP159 Evolution. Powiem tak, gitara brzmi o wiele lepiej, przester jest dużo bardziej przejrzysty i szerszy, można ukręcić na tej kostce naprawdę niesamowite brzmienia. Jedyny mankament to taki, że przy nieumiejętnym kręceniu Gainem na salce prób, gdzie stoi się od wzmacniacza te 2-3 metry potrafi strasznie sprzężać przy niegraniu, bo oczywiście kiedy uderzamy struny to wszystko ustaje. Niemniej jednak, połączenie tych dwóch zmian wyszło na naprawdę dobrą zmianę. Jedyne co się stało, to że spalilem prawdopodobnie transformator we wzmacniaczu, właśnie przez nieumiejętne posługiwanie się kostką+wzmak.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Distortion / Overdrive”