Vorador188
Posty: 145
Rejestracja: 18-04-2011 21:18

18-09-2014 17:12

Witajcie Panowie.

Od ponad miesiąca jeżdżę po sklepach, czytam na forach, szukam na aukcjach wzmacniacza dla siebie.
Budżet jakim dysponuję to około 1500. Mógłbym dołożyć jakieś 200zł albo i więcej, ale najzwyczajniej w świecie mi szkoda. Jest sporo ważniejszych wydatków w dorosłym życiu.

Jedną z dwóch najważniejszych rzeczy to ultra przester (cleana nie używam, chyba że mama przyjedzie i zechce żebym zagrał NEM :/), oraz moc wzmacniacza.
Jak znajdę coś fajnego to zawsze jest to 100W, albo lampa 40-60W, co mi na dzień dzisiejszy w ogóle nie potrzebne.
W 99% przypadków gram w pokoju, i mój stary 15w spiderek jest odkręcony do połowy. Gdy ktoś jest w domu to już nieco ciszej. Jednak nie wykluczam opcji że pewnego dnia wyniosę się do garażu/piwnicy i z perkusistą będę hałasować.

Żeby w choć małym stopniu przybliżyć wam co bym chciał osiągać na wzmacniaczu to powiem że coś w stylu Azarath, Lost Soul etc. http://www.youtube.com/watch?v=yGXOhGN0uGM

Czego bym nie chciał to cyfra jakakolwiek by nie była, mam jakoś straszne uprzedzenia ostatnio do tego, wzmacniacz z milionem efektów typu jakieśtam marshalle avt, czy mały 8calowy głośniczek nie wspominając o lampowych jedno watowych konstrukcjach.

Też sobie myślałem że mógłbym kupić wzmacniacz a przester w kostce osobno znaleźć.
Sam już szukać nie mam siły także proszę o pomoc.

PS: Ofert kupna nie składajcie jak coś, i tak bez ogrania nic nie kupię ;)


Awatar użytkownika
Rethfing
Posty: 825
Rejestracja: 30-01-2011 10:02

18-09-2014 18:01

ESP pisze:http://allegro.pl/marshall-jcm-900-higain-50w-2501-combo-i4609327460.html


tutaj odpowiedź

Vorador188 pisze:W 99% przypadków gram w pokoju


Kolego Vorador jedynym wyjściem jest mieć wzmacniacz do grania w domu i do tego w przyszłości wzmacniacz na próby. Borykałem się z tym problemem przez długi czas i nie znalazłem rozwiązania. Albo masz potwora na próby, na którym nie da się pograć w domu, albo na odwrót.

Vorador188
Posty: 145
Rejestracja: 18-04-2011 21:18

22-09-2014 11:56

Ech to jest problem...
A powiedzmy że nie chce kupować potwora tylko fajne combo nadające się do grania w domu (ew. w garażu z kolegą gitarzystą) i do podłączania kostek, przesterów. Za czym mógłbym się rozglądać? Może jednokanałowy piecyk i oddzielnie przester?
Nie chce mi się wiecznie grać przez symulacje na kompie:-P

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 1000zł - 1500zł”