Mn1s1ek
Posty: 4
Rejestracja: 30-08-2012 12:35

12-09-2012 11:50

Witam

Jako, iż są setki pytań dotyczących "gitary dla początkującego" chciałem się podzielić opinią po zakupie gitary Jay Turser JT-220, którą kupiłem za 700 zł (nowa z Allegro).

Ja również miałem dylemat jaką gitarę kupić. Jestem początkującym brzdąkaczem, który grał jedynie na zwichrowanych ruskich pudłach lub na chińszczyźnie za 100 zł z Allegro.
Posiadając jednak ok. 1000 zł postanowiłem wspiąć się o poziom wyżej i kupić elektryka z piecem.

Zaawansowani "wioślarze" w wielu wątkach polecają różne markowe "używki" w podobnej cenie lub proponują dozbieranie kilku stówek i zakupienie coś w okolicach 1000 zł lub wyżej.

Ja jednak zaryzykowałem i kupiłem nowego Jay Tursera JT-200 gdyż uważałem, że lepsza gitara marnowałaby się w moich rękach. Do tego dokupiłem piec Roland Cobe 20XL (przekraczając o 300 zł mój budżet).

Obrazek

No i po 2 tygodniach brzdąkania mogę podzielić się moją opinią o tej gitarce. A można ująć to jednym słowem: BAJKA. Jak dla mnie po prostu rewelacja. Pomijając, że gitarka jest piękna (kształt LP) i super wykonana to granie na niej to czysta przyjemność. Normalnie odkryłem gitarę na nowo. Brzmi super ale przede wszystkim łatwość grania mnie powaliła. Coś przy czym kiedyś łamałem sobie palce teraz samo się gra. Czysto, bez brzęczenia, stroi na całej długości. Gitara wymagała tylko lekkiej regulacji gryfu (pół obrotu) i trochę obniżyłem mostek. Menzury nie musiałem już ustawiać.

Dodam, że nie mam skali porównawczej z innymi gitarami typu Gibson, Fender, Yamacha czy innymi bardziej uznanymi markami. Jak już pisałem, grałem dotąd na śmieciach, w których na 12 progu można było wsadzić palec między strunę a gryf ;-)

Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić tego Tursera jako pierwsze wiosełko do nauki. Zaawansowani gitarzyści pewnie wytknęli by jej ze sto wad ale jak dla początkującego to gitarka jest super. POLECAM

P.S. Nie jestem przedstawicielem handlowym Jay Turser na Polskę :-)

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

12-09-2012 12:09

Ja na Twoim miejscu, w pierwszej kolejności porównał wiosło z innymi z tej półki cenowej. W tej chwili nie masz punktu odniesienia, jak sam zauważyłeś: nigdy nie grałeś na innym elektryku. No i pisanie takiej mini-recenzji na gorącą (2 tygodnie od zakupu to jednak trochę mało), też nie jest dobrym pomysłem.

Mn1s1ek
Posty: 4
Rejestracja: 30-08-2012 12:35

12-09-2012 14:07

Tak jak już pisałem są setki pytań o gitary w przedziale 500-1000 zł, które brzmią mniej więcej tak samo: czy warto ?
W większości są udzielane odpowiedzi, że nie warto bo lepiej "dozbierać" lub kupić używkę.

I wtedy można odnieść wrażenie, że takie nowe gitary za 600-700 zł to mega badziew, na którym się nie da grać i ogólnie wielka kupa. I tą opinię napisałem po to aby uświadomić początkujących gitarzystów, że jednak to nie do końca jest prawda. Że na początek taka gitara w zupełności wystarczy - DLA POCZĄTKUJĄCEGO.
Wg mnie takie polecanie markowych gitar dla kogoś kto chce sobie w domu pobrzdąkać to wielkie nieporozumienie. I nie muszę porównywać innych gitar w tym zakresie cenowym bo biorąc pod uwagę moje zdolności to nawet nie poczułbym różnicy. Gdy się przesiada z Malucha do lepszego auta to i Mercedes i Fabia są super - ale Fabia na początek wystarczy :-)

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

12-09-2012 14:14

Ok, ok, rozumiem Twój tok myślenia. Chociaż z drugiej strony, pisanie o Cortach czy Washburnach za 700-800zł (np. często polecany Cort KX5 kosztuje w tych granicach), że to "markowe" gitary (w domyśle jakiś wypaśny sprzęt) to trochę dziwny pomysł.

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

13-09-2012 14:51

Twoja opinia jest bardzo subiektywna i dlatego nie można jej traktować serio. Tym bardziej, że nie miałes do czynienia z gitarami z wyższej pólki, piecami pewnie też. Narazie Ci się gitara podoba, i dobrze, ale za rok stwierdzisz, że to wszytko jest do niczego i zachcesz lepszy sprzęt :)
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

Awatar użytkownika
chwalimir
Posty: 290
Rejestracja: 10-06-2010 12:17

13-09-2012 15:16

Kolego dla początkującego to i Adelita i Skyway wystarczy jak się uprzeć... Po 2 tygodniach wydaje Ci się świetna ciekawe co będzie za rok... Twoja ocena jak kolega napisał jest zbyt ,,subiektywna'' i mógłbyś ją dopiero wystawić jak ograłbyś inne gitary w takim samym przedziale cenowy ;p
Obrazek
Marshall Valvestate 8040 + Epiphone LP 100 VS + Joyo US Dream + DOD 250 Overdrive DIY + Pro Co RAT Distortion DIY + Vintage Delay 400 + Koda chorus kd-22 + Kirkland 215021 + Defil + stara gitara ,,nołnejm''

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

13-09-2012 16:42

Mn1s1ek pisze:A można ująć to jednym słowem: BAJKA.


I tu sie powinien post skonczyc. Po pierwsze nie jest w swoim dziale, po drugie jak już koledzy wspomnieli - nie masz zadnego porownania, wiec co tu polecac?

Mateuszdj
Posty: 1
Rejestracja: 30-06-2016 00:36

30-06-2016 00:48

Posiadam tą gitarkę już 3 lata. Udało mi się ją kupić za 400 zł nową. Co do brzmienia nie jest źle jak na tak tanią gitare, jest bardzo wygodna. Co do osprzętu tez nie można się spodziewać cudów. Oczywiście nie może równać się z gitarami typu epiphone i fender ale na początek jest jak najbardziej ok.

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”