Piiiiio
Posty: 5
Rejestracja: 17-02-2014 02:41

17-02-2014 02:44

Witam.

Troche szukałem ( może nie potrafię znaleźć, a może po prostu na moje pytanie nie ma nigdzie konretnej odpowiedzi) i mam takie pytanie, które efekty będą współpracować z piecami tranzystorowymi, a które nie ( podobno niektóre nie zabrzmią tak jak powinny)? Słyszałem że np. Boss Ds-2 na tranzystorach nie brzmi w ogóle.
Piec jaki posiadam to Laney lx35, jednak w najbliższym czasie mam kupić Bandita 112 i wraz z nim chciałem jakoś fajnie go dopalić. Myślałem nad MT-2 albo własnie DS-2, jednak czy to zabrzmi na takim piecu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ravenfortz
Posty: 79
Rejestracja: 17-04-2010 01:54

17-02-2014 08:43

Ja osobiście nie słyszałem żeby jakaś kostka źle grała pod piecem bo lampa czy tranzystor. Mogą brzmieć inaczej na pewno ale żeby powiedzieć, że źle? Nie ograłem tysiąca kostek na 658 piecach, więc nie wiem. Ale pod tranzystor mogę polecić Electro-harmonix Metal Muff z Top Boostem :) Podobno główny rywal dla MT.

Zakładam, że MT i DS nad którym się zastanawiasz też będzie brzmiał na bandycie jak trzeba.
ObrazekObrazekObrazek

SebastianST
Posty: 48
Rejestracja: 07-02-2012 07:14

17-02-2014 09:23

Obydwie kostki dobrze współpracują z piecami tranzystorowymi. Mam w domu bandytę 112 starą wersje, również Marshalla VS 265 i jeszcze pełną lampę jvm 410h. Pod wszystkie podlączałem w/w kostki i grały dobrze. Tak że spokojnie bez obaw kup to co Ci potrzebne. Ale dla rozwagi najlepiej ograj je sobie w jakimś sklepie muzycznym. Bierz co Ci sie spodoba i graj....:)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Obrazek

Obrazek

Marshall JVM 410h + Marshall 1936 Lead

Jak wyzej i dodatkowo Marshall Valvestate 265.[list=][/list]

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”