wtyku
Posty: 11
Rejestracja: 02-04-2014 18:07

02-11-2015 09:32

Witam
Poszukuję gitary elektroakustycznej nowej lub używanej. Nie chce wydać więcej jak 1500zł. Mile widziana mniejsza kwota.
Jednak główne wymagania, ponieważ z racji mojej choroby jestem chudy i moje palce też oraz moje stawy nie wytrzymują mocnego dociskania strun, są takie:
- Pudło wielkości Yamaha APX500II - (jak jest większe pudło to szybciej boli mnie bark i mniej precyzyjnie trafiam w struny)
- Progi takie jak w Jackson DXMG - chodzi mi o to ze jak są wyższe jak w tej Yamaha to łatwiej dociskać kościstymi palcami aby nic nie brzęczało
- Podstrunnica/gryf równie przyjemna w skakaniu po niej jak w Jackson DXMG

Będę wdzięczny za propozycje.
Pozdrawiam
Piotr

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

02-11-2015 13:11

S jakie są progi w Jaksonie? Jumbo/superjumbo chyba?

W akustykach są generalnie mniejsze progi. Pierwszy raz słyszę opinię, że na wyższych łatwiej się gra no ale jeśli tak masz to ok ;)

Większe progi są w Ibanezach AC3000 i AC2040. Sprawdź w tańszym AC240. Kolejny model to TBurton MJ13. Ta jest mała. Ibki nie są duże ale to nie APX.

APX jest oryginalna :)
Wąskie pudła ma jeszcze Cort i Takamine też chyba jeden rodzaj ale myślę, że progów większych nie mają.

Kolejna opcja to ibanez talman - są z piezo lub z magnetykiem.

Dla Jacksonowego shreddera najlepsza opcja to seria Montage od Ibka. Magnetyk + piezo oddzielnie sterowane i miksowane. Była nawet wersja z wbudowanym przesterem.


Jeśli grasz ze wzmakiem to może epi SST?

Więcej grzechów nie pamiętam ;)

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”