Kot
Posty: 3
Rejestracja: 28-03-2017 16:39

28-03-2017 17:19

Witajcie,
Zaczne od tego, ze nigdy nie mialem stycznosci z gitara, jednak od jakiegos czasu mam wielka ochote nauczyc sie grac na takowej.
Na muzyce znam sie tyle, co wyciagnalem z lekcji muzyki w szkole, czyli naprawde niewiele. Przebrnalem przez dosc spora ilosc materialu na temat wyboru gitary i upatrzylem sobie konkretna oferte uzywanej Yamahy Pacifica 112J z wszystkimi akcesoriami i wzmacniaczem, takze to juz mam za soba, ale gdy przyszlo mi podjac ostateczna decyzje zawachalem sie i postanowilem zapytac kogos bardziej doswiadczonego.
Czy to aby na pewno dobra decyzja? 700zl to nie sa male pieniadze, a ja, mimo sporej determinacji, nie mam pojecia czy nie porzuce tego przedsiewziecia po dwoch tygodniach.
Sadzicie ze dobrze jest zaczac z grubej rury? Myslalem tez nad kupnem jakiegos zgrzyta za 100zl, albo (o ile jest taka mozliwosc, nie sprawdzalem) wyporzyczyc gitare i sprobowac przez jakis czas. Co sadzicie o kupnie Yamahy?
Dodam, ze nie zamierzam brac zadnych lekcji, czy kupowac kursow. Bede uczyc sie samemu z internetu, nigdzie mi sie nie spieszy, grac bede bardziej rekreacyjnie.

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sebal
Posty: 210
Rejestracja: 08-08-2009 00:04

29-03-2017 11:50

Kot pisze:Czy to aby na pewno dobra decyzja? 700zl to nie sa male pieniadze, a ja, mimo sporej determinacji, nie mam pojecia czy nie porzuce tego przedsiewziecia po dwoch tygodniach.
Sadzicie ze dobrze jest zaczac z grubej rury?


700 zł to na start spoko suma, ew. mógłbyś chyba mieć coś taniej ale to i tak ~ 500-600 zł.

Kot pisze:Myslalem tez nad kupnem jakiegos zgrzyta za 100zl


Nie polecam, często gówno (nie zawsze, ale jednak).

Kot pisze:Co sadzicie o kupnie Yamahy?


Bardzo spoko opcja.

Kot pisze:Dodam, ze nie zamierzam brac zadnych lekcji, czy kupowac kursow. Bede uczyc sie samemu z internetu, nigdzie mi sie nie spieszy, grac bede bardziej rekreacyjnie.


Spoko, ale ja i tak będę się upierać, że najlepiej mieć przynajmniej początek z nauczycielem bo on pokaże Ci pewne udogodnienia które potem wykorzystasz.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

29-03-2017 13:52

Podpisuję się pod postem wyżej. Jak nie nauczyciela, to kogoś kto ci pokaże pewne podstawowe rzeczy.
Nie inwestował bym w żadne inne gitary jak pacyfika, a piecyk wystarczy jakaś popierdziawka typu Roland Cube 10. I masz pewność, że w razie porzucenia tematu, sprzedasz praktycznie bez straty.

Kot
Posty: 3
Rejestracja: 28-03-2017 16:39

29-03-2017 17:02

Dzieki za odpowiedzi.
A wiec tak: oferta yamahy o ktorej mowilem to juz przeszlosc, bo ktos mnie uprzedzil. Szukam dalej.
Dogadalem sie tez ze znajomym ze pozyczy mi akustyka na jakis tydzien zebym sobie zobaczyl, a jesli chodzi o nauczyciela to nie lubie pracowac w ten sposob, wiec pozostane przy nauce z internetu, ewentualnie owy znajomy moglby mi co nieco pokazac. Tak jak mowilem: z nikim sie nie scigam, a grac bede raczej tylko dla wlasnej satysfakcji.
Z racji ze yamaha uciekla, zastanaiwiam sie nad kupnem jakiegos les paula, z racji ze jak juz bede jakos potrafil to chce grac glownie rocka, moze nawet hard rocka. Czy jako poczatkujacy odczuje, ze stratocaster nie do konca sie nadaje do tego typu muzyki?
Moze troche za duzo kombinuje, ale to moj pierwszy kontakt z gitara i nie chce zrobic czegos glupiego ;).

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

29-03-2017 18:48

Oj... Kto Ci takich pierduł nawsadzał? Hendrix nie grał rocka? Iron Maiden nawet metal... No fakt, może nie jesteś Hendrixem, ale to nie oznacza, że stratocaster się "nie nadaje do rocka".
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

29-03-2017 19:04

Nawet powiem że, nic lepszego nie wymyślili niż stratocaster! Ale jak to w życiu, jeden lubi rybki drugi pipki - dla jednych liczy się wygląd a nie możliwości.
Celem refleksji Gary.
https://www.youtube.com/watch?v=X8sptbguwcQ

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

29-03-2017 21:37

i to nawet pomimo tego, że Gary zazwyczaj jednak jechał na Les Paulu

https://www.youtube.com/watch?v=4O_YMLDvvnw&hd=1
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Kot
Posty: 3
Rejestracja: 28-03-2017 16:39

30-03-2017 15:13

Ok, dzieki za wsparcie ;3
Takze to chyba tyle. Temat do zamkniecia.
Pozdrawiam.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”