Maslagg
Posty: 4
Rejestracja: 31-08-2016 16:04

31-08-2016 16:11

Hej, mam problem. Chciałem sobie kupić nowy piecyk (valvestate vs100 albo 8080). Nie jestem jeszcze pełnoletni (15 lat) i rodzice mogą jeszcze decydować na co wydam swoje uzbierane pieniądze. Nie chcą się zgodzić na używke i mowią że mam kupić nowy bo taki stary to na pewno zaraz się zepsuje, a poza tym jak ktoś sprzedaje to musi być wadliwy. Nie wiem jak ich przekonać że to dobry wybór i nie zepsuje się zaraz po zakupje? Prosze o pomoc. Dzięki zg

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

31-08-2016 17:22

Wiesz... posiadanie gwarancji to jest jednak pewna zaleta, nie można tego tak sobie pominąć. Faktem jest, że używany piec może paść i wtedy za naprawę płacą Twoi rodzice. Jest też jednak i inny argument - za cenę używanego pieca nie kupisz nowego o porównywalnych parametrach, a też i pewne "choroby wieku dziecięcego" takie piece mają za sobą. No i urządzenia elektroniczne to nie mechanika, tu części jednak zużywają się wolniej, dokładając do tego fakt, że teraz robi się elektronikę szybciej, taniej, bardziej masowo, wychodzi jednak chyba na pewien plus dla używek. To jednak jest kwestia jak z religią - jedni wolą wierzyć w nowe, inni - w używane. Argumenty są po obu stronach.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”