Awatar użytkownika
Hans666
Posty: 23
Rejestracja: 24-08-2010 11:11

07-02-2017 00:02

Mój EMG81 niestety po paru ładnych latach odmówił posłuszeństwa (świruje po pukaniu w obudowę, szumi, brumi, trzaska, "przełącza się" w tryb singla, dźwięk się nienaturalnie brudzi przy mocniejszym wzbudzaniu strun - stawiam że jest coś nie tak ze zwojami) i mam w planie zastąpić go prostym pasywnym humbuckiem w banalnym układzie (przełącznik zamiast potencjometra).

Z racji, że to olcha/klon myślałem, o przesiadce na SH-6 ew. SH-8 (chociaż nie chciałbym dublować pick-upa drugiego gitarzysty z mojej kapeli).

Przez myśl przeszedł mi Merlin Hellfire - nie miałem tego przetwornika w życiu, a próbki z youtube są raczej mało miarodajne (większość na tanich kombach i gitarach z niskiej półki).

Zawsze spotykałem się z opinią, że to liga EMG/DiMarzio/Seymoura Duncana ale sam nie miałem z rodzimą produkcją do czynienia.

Pytanie do posiadaczy/byłych posiadaczy - jak pickup brzmi w jasnej desce? Warto kupić nówkę?

Ew. jak macie jakieś inne ciekawe propozycji w rozsądnej kasie to z chęcią posłucham :) Oczywiście nie chcę za dużo piachu (dlatego m.in. nie kupiłem już czwartego Billa Lawrence L500XL :))

Awatar użytkownika
pisage
Posty: 147
Rejestracja: 02-04-2013 09:39

07-02-2017 11:42

Pewnie wywołam burzę ale powiem to co ludzie zajmujący się gitarami od dawna: zabrzmi tak samo w jasnej jak i ciemnej.
Do czasu kupienia gitary myślałem, że w życiu faceta najważniejsza jest prawa ręka

Awatar użytkownika
Hans666
Posty: 23
Rejestracja: 24-08-2010 11:11

07-02-2017 18:23

Burzę, nie burzę - ile ludzi tyle opinii.

Nie chcę wkładać nic piaszczystego do tej gitary. Nie miałem i nie znam Hellfire ani jego charakterystyki więc czekam na opinię doświadczonego praktyka i jego konstruktywną wypowiedź nt. tej przystawki. PS. Najczęściej gram na Marshallu JCM 2000 TSL i Peaveyu Triple XXX, sporadycznie na VHT Pittbullu. Brzmienie EMG81 mi leży w zestawieniu z tą gitarą i tymi headami ale zawsze warto rozważyć ciekawą alternatywę, tym bardziej, że nie chcę już aktywnej przystawki.

Wróć do „Przetworniki”