Alchem1k
Posty: 25
Rejestracja: 03-07-2014 16:18

11-09-2015 21:35

Cześć
Jest już podobny temat ale jako, że tam rozmowa potoczyła się w innym kierunku, musiałem założyć nowy temat.
Szukam dobrego interfejsu usb do celów domowych. Gram Heavy i pochodne, gitary mają przetworniki aktywne i pasywne. Interfejs miałby służyć do:
- Nagrywania gitary elektrycznej oraz wokalu w jednym czasie i w dobrej jakości
- ze względu na wiosło z aktywami musi mieć przynajmniej jedno gniazdo PAD
- Grania po cichu ale w dobrej jakości, gdy nie będę mógł grać na combo

Jestem w stanie wydać około 700. Nie musi być to sprzęt profesjonalny choć im bliżej mu będzie do, niego tym lepiej :) Nie liczę jednak na cud przy tej kwocie.

Mam też kilka pytań na które sieć nie była w stanie mi odpowiedzieć :

Czy np taki Line 6 POD Studio UX2 poza POD farm może obsłużyć inne tego typy programów np. GuitarRIG itp?
Czy interfejsy bez dedykowanego softu np. Focusratę Scarlett 2i4 (POD, RIG itp), nie krzaczą się podczas obsługi np. Ze względu na niedopracowane sterowniki?

Podsumowując, szukam interfejsu dającego dobrą jakość brzmienia w realu podczas gry na gitarze oraz równie dobrej jakości nagrań gitary i wokalu. Nie ukrywam, że kusi Mnie Line6 że względu na swą uniwersalność gdyż ma wszystko by podłączyć sprzęt i od razu grać czy nagrywać muzę ale może użytkownicy tego typu sprzętu wiedzą coś czego nie wie teoretyk zatem otwarty jestem na wszelkie wskazówki, rady czy sugestie ;))

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak pisałem, mam gitarę z przetwornikami aktywnymi. Znalazłem interfejs Akai EIE Pro gdzie nie ma informacji by oferował rozwiązanie PAD natomiast na każdym kanale ma potencjometr Gain. Czy zmniejszenie Gain da mi ten sam efekt co PAD czyli aktywny przetwornik będzie brzmiał czysto? Obecnie jak podłączam gitarę z aktywami do gniazda mikrofonowego w kompie, brzmi ona płytko i jazgotliwie natomiast wiosło z pasywami brzmi prawidłowo i naprawdę dobrze.

Dzięki i pozdrawiam
M
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

Wróć do „Gitara i komputer”