Lucas80
Posty: 6
Rejestracja: 06-01-2017 17:52

06-01-2017 18:06

Witam serdecznie,

gram na gitarze akustycznej (Tanglewood TRD) od roku (głównie akordowo) i planuję nagrywać podkłady muzyczne na komputer. Po zasięgnięciu podstawowej wiedzy w sieci, wiem, że muszę nieco zelektryfikować gitarę (ew. kupić mikrofon) oraz potrzebny będzie interfejs audio. W związku z tym, jedzie już do mnie przesyłka z pasywnym pickupem JJB Electronics model PRESTIGE 330. Jak alternatywę mam na oku mikrofon JTS CX-500, ale nie wiem czy jest on wart uwagi oraz czy w ogóle jest mi potrzebny skoro będzie zainstalowany w gitarze pickup (tu prośba o Waszą rekomendację).
Jako pomost między gitarą a komputerem mam na oku dwa interfejsy:
a. Behringer U-PHORIA UMC204 HD
b. Focusrite Scarlett 2i2 2nd generation
I tu również prośba o pomoc w wyborze.

Mam też dodatkowe pytanie - planuję też grać na niewielkich salach. Czy do tego celu wystarczy jak zabiorę ze sobą laptopa, do którego podepnę interfejs, do interfejsu gitarę i głośniki komputerowe, leciwy już, choć dobry model Creative I-Trigue L3500 (niskotonowy 30W + 2 satelity 9W)? Pytanie też czy oraz w jaki sposób mam możliwość korekty dźwięku gitary w takiej konfiguracji sprzętowej? - czy przez zainstalowany z interfejsem audio equalizer?

PS. Jaki kabel polecilibyście do podłączenia gitary z interfejsem (oczywiście typu jack - jack)? - chodzi mi o to, na jakie parametry kabla należy zwracać uwagę (tematyka jest mi trochę obca)?

Z góry dziękuję za porady.
Łukasz

szego123
Posty: 82
Rejestracja: 14-03-2012 19:55

13-01-2017 11:39

Do nagrywania akustyka tylko i wyłacznie mikrofon pojemnosciowy, jakos duzo lepsza niz przy sredniej klasy elektronice w wbudowanej lub innych przystawkach.

Focusrite to bardzo dobry interfejs, godny polecenia. Ja mam M-audio Fast Track plus II, tańszy, podobny, niezawodny, smialo moge polecic

Lucas80
Posty: 6
Rejestracja: 06-01-2017 17:52

16-01-2017 22:12

Ok, dzięki.

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”