Patkar
Posty: 3
Rejestracja: 08-10-2016 11:05

08-10-2016 11:21

Z góry przepraszam jeśli temat w złej kategorii zamieściłem, na forum zaglądałem często lecz dopiero teraz założyłem konto :-P
Ogólnie rzecz biorąc mam w domu dosyć starą gitarę Hohnera i gdy próbuję znaleźć o niej coś na internecie, to niczego nie mogę się doszukać :/ Gitara ta ma gryf takiej szerokości jak w normalnym klasyku, natomiast patrząc w pudło mogę zauważyć metalowy pręt, którego raczej gitara klasyczna posiadać nie powinnna :-?
Na naklejce jest wyraźnie napisane:
Hohner
Leyanda Line
Model no. MC10a
O modelu mc10 jakieś skrawki informacji jeszcze mogę znaleźć, ale jeśli chodzi o ten to kompletnie nic.
No i mam kilka pytań
1. Jaki to jest model gitary (akustyczna/klasyczna)
2. Czy warto ją dać do lutnika na "odrestaurowanie" (ma już swoje lata i jest poniszczona trochę, mówię raczej o rzeczach estetycznych (nie licząc jednego uszkodzonego wałka na struny).
3. Odnoszę się do pytania pierwszego, ta gitara jest już po licznych przeżyciach i ma "śrubę" przymocowującą gryf do pudła, od dłuższego czasu były na niej struny od klasyka, więc delikatnie boję się że jak dam metalowe to może się zerwać :p
Za wszelkie wskazówki/odpowiedzi bardzo dziękuję :-)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

08-10-2016 11:31

Jakieś zdjęcia? Wiesz, jak się nie zobaczy, to się nie zidentyfikuje...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."


Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

08-10-2016 18:23

To jest gitara klasyczna, informacji o niej wiele nie znalazłem, ale wygląda to na bliźniaczkę gitary Cordoba MC 10, takiego niskobudżetowego pudełka. No, chyba że się mylę? Ale wygląda niemal identycznie. Na ebayu w okolicach 30 funtów szterlingów.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”