Awatar użytkownika
krechaSP
Posty: 569
Rejestracja: 04-08-2012 02:46

08-04-2014 01:53

może i nieodpowiedni dział, ale piszę tu z powodu takiego, że wielu specjalistów obecnych na forum mi pomoże.

ten fragment możecie pominąć:

krótka historia mojego ukochanego Ibaneza AS73:

postanowiłem będąc młodym (3,5 roku temu) kupić gitarę w sklepie. NOWĄ ! made in INDONESIA ! SQUIER !
samo zło.
miałem zajawkę na 3 pickupy, ale nie na strata, tylko na Tele. więc kupiłem Squier Telecaster Vintage Modified SSH.
wydałem na niego (O ZGROZO) 1800 zł. Wiosło było ciężkie bardzo. fajnie się grało, ale gryf niewygodny i ogólnie mi jakoś nie leżało. Postanowiłem wstawić na tablicę. i tak drogą wymiany zostałem szczęśliwym posiadaczem mojego Ibaneza. Wymieniłem klucze na blokowane oraz most i strunociąg na inne (bla bla bla) z pickupami i elektroniką na czele.
Wszystko bomba. uwielbiam tę gitarę (!!!).



natchnęło mnie właśnie na sprawdzenie kiedy powstała. Jako, że nie drukują roku, tylko kod, postanowiłem to sprawdzić u wujka google.
wynik wyszedł:2003.
ALE !
ku mojemu zdziwieniu:
wszędzie: wikipedia, guitar dater project, fora, artykuły głoszą:
-wykonano w fabryce: Sejan Plant (lub Samick wg. wiki)

a w gitarze napis "made in china"
ktoś wie co jest true ?

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

08-04-2014 12:03

Skoro wioslo Ci lezy i brzmi w porządku, to co za roznica gdzie było zrobione? Jakby mi gitara leżała i dawał brzmieniowoto czego oczekuje to nawet jakby to była sklejka robiona u zdzicha za winklem to i tak by to nic nie zmieniało, w koncu nie gramy 'logiem' czy tam 'fejmem' danego wiosła tylko samym wiosłem, któe ma byc wygodne i kopać po dupie.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
krechaSP
Posty: 569
Rejestracja: 04-08-2012 02:46

08-04-2014 16:51

co ty nie powiesz ? ;) byłem ciekaw po prostu, bo gitary nie oddam za Chiny ludowe nigdy. Natchnienie przyszło z ciekawości i nic wiecej. Dla mnie marka nie ma znaczenia czy pochodzenie (polecam sprawdzic Ever Playe za kilka kafli, bo sa na prawdę dobre). To tylko ciekawość.

Wróć do „Zrób to sam”