martineks
Posty: 64
Rejestracja: 16-03-2012 13:39

28-10-2012 08:06

Witam. Zastanawiam się na kupnem heada lapmpwego Hughes&Kettner Tubemeister lub Jean-Paul GT30.
Szukam wzmacniacza, na którym mógłbym zagrać (oprócz ćwiczenia) jakiś niewielki koncert.
Czy ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć na temat tych dwóch headów?
J-P - polski producent. Ponoć świetnie brzmi, niestety nie miałem okazji sprawdzić, kosztuje 1500, jest 30W. Poza tym 3 x 12AX7, 4 x EL84.
H&K - cena 2000, 18W, 2x12AX7, 2xEl84.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wlodi
Posty: 20
Rejestracja: 03-05-2011 23:48

29-10-2012 11:23

4x EL84 do domu... chyba że to ma power breaka albo inny patent.
zależy co chesz grać. o tym JP nie słyszałem, ale grałem na H&K TM 18 i kompletnie mi nie pasowało brzmienie. Jak nowczesne rzeczy to jeszcze w miarę. Clean jest dość zimny, przester też specyficzny, raczej do nowszych i cięższych rzeczy, podobny do HT 5. Ja raczej jestem bardziej vnitage'owy i wolę naturalniejsze brzmienia.
jak tyko szatany grasz to się nada podbnie jak HT5.
jeśli coś lżejszego to plecam panent który ja zrobilem, czyli kupujesz piec przede wszystkim z zajebistym cleanem, nawet z jednym kanałem i go dopalasz czym chcesz. ja kupiłem Kocha Classica 12 a przester z Wheebo Helldrive (ma stopniowany booster - pełna kotrola w sytuacji live). Pewnie pochyliłbym się w takim rozwiązaniu nad AC15 i jakimś fenderem. przesterów i dopałek masz w ciul, które możesz zresztą różnie zestawiać, a piece z dobrym cleanem łykają "kanapki" jak złoto.
Gibson LP Traditional / Strat CS 56 > Bogner Atma/Koch Classic SE12

martineks
Posty: 64
Rejestracja: 16-03-2012 13:39

29-10-2012 22:21

Dzięki za odpowiedź. Ten Koch jest drogi, jest teraz jedna sztuka na allegro 3800,-. Wolę czyste brzmienia, naturalne, ciepłe, raczej lekkie przestery. Mam kostkę MXR Distirtion III. A co z Fendera byś wybrał ? Masz na myśli jakiś tranzystor? Lampowe są drogie, mój budżet nie wyskoczy raczej tak w górę.

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

30-10-2012 11:50

Jean Paul ma polskie efekty, ale wzmacniacze sa chinskie, firmy KLD.
Z Fendera w tych cenach sa dobre lampowe wzmacniacze, ale nie ma headow.

Natomiast jest jeszcze
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w ... ic-30-head
Mozliwe, ze ten Jean Paul, czyli KLD to wlasnie kopia tego.

Awatar użytkownika
Wlodi
Posty: 20
Rejestracja: 03-05-2011 23:48

30-10-2012 15:02

W tej cenie trochę rzeczywiście zawęża się wybór. Jeśli mówimy o tym przedziale to Classic to też dobra propozycja.

tańszy head fendera to:
http://www.thomann.de/pl/fender_bandmas ... dified.htm nie grałem, natym i nie wiem jak brzmi.

z tranziaków fendera to grałem trcohę na:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w ... der-fm-212
clean bardzo fajny, głęboki sound (2x12), ale przestery ma moim zdaniem pierdziawkowe, nie wiem tylko jak łyka kostki.

rozważyłbym też Egnatera, cleana to ma całkiem przyzwoitego. Ale przestery nie na warunki domowe, grałem w sklepie i bez rozkręcenie bulgocze i muli, ma redukcję mocy ale chyba na preampie bo zmienia headroom ale nie głośność
http://www.thomann.de/pl/egnater_rebel_20_b_stock_2.htm

Powtórze, że moim zdaniem Vox AC 15 jest super opcją w tej cenie, słyszałem tez że dobrze gada z kostkami. W przedziale o którym mówimy i do takiej muzy to byłby chyba nr 1 dla mnie.

Musisz posłuchać, bo tylko ty możesz stwierdzić czy ci lezy czy nie. Znam takich co twierdzą że wzmaki fendera skończyły sie 30 lat temu i nie kupują niczego co nowsze. Pytanie tylko czy ty usłyszysz różnicę. Można się trochę napiąć ale też nie ma co popadać w przesadę. Jak bedziesz grał co tydzień na scenie to sobie kupisz starego Voxa, Fendera albo jakąś butique'ową skrzynkę.
Gibson LP Traditional / Strat CS 56 > Bogner Atma/Koch Classic SE12

Awatar użytkownika
RigExpertPL
Sklep Muzyczny
Posty: 118
Rejestracja: 08-07-2012 18:20

30-10-2012 16:20

osobiście tubemeisterem jestem zachwycony - co prawda do szatanów się nie nadaje, ale do rocka jak najbardziej.
W miarę dobrze chodzi z dedykowaną kolumną 12", chociaż lepiej wpiąć go w coś większego (lub dwie kolumny 12" dedykowane).
Redukcja sprawdza się dobrze, wyjście red box też dobra opcja przy graniu w domu lub na koncertach bezpośrednio w stół wpinać.
Pod produktem jest demo brzmieniowe:
http://sklepmuzycznyonline.pl/p942,hugh ... n-git.html
Sklep muzyczny Rig Expert
https://rigexpert.pl

Użyj kodu GITARZYSCI przy dokonywaniu zamówienia i otrzymaj 5% rabatu na całe zakupy.

martineks
Posty: 64
Rejestracja: 16-03-2012 13:39

31-10-2012 09:54

Wielkie dzięki, poszerzyliście mi trochę horyzont. Niektórych rzeczy nie brałem w ogóle pod uwagę. O co chodzi z tym bezpośrednim wpinaniem w stół w Tubemeisterze? Kolega, który nas nagłaśnia mówi, że jak wpina wzmacniacze tranzystorowe przez line out do miksera to nie brzmi to najlepiej.
Tych dwóch .. peavey i ten drugi, muszę posłuchać. A co do Voxa, wogóle o takim czymś nie myślałem, muszę też posłuchać, ale ... też obowiązkowo posłucham.
Może pomoglibyście mi jeszcze i w jednej kwestii.
Mamy większy mikser, koledzy z zespoły mają tranzystorowe comba ok 100W. Wpinają to przez line out do miksera. Chłopaki mają więc odsłuch ze swoich comb a z miksera sygnał wychodzi na wzmacniacz i na duże kolumny. Zastanawiam się w takim razie co Waszym zdaniem byloby w tej sytuacji najlepszym dla mnie rozwiązaniem. Dodam, że mamy jeszcze kolumnę z której mam odsłuch z miksera - słyszę śpiewających i wszystko generalnie.
Jedne znajomy polecił mi preamp JMP-1 i odsłuch ze słuchawek. Kolega, który ma studio zaproponował jakieś lampowe combo lub zestaw (head + paczka), żeby dźwięk był fajny. Odsłuch ze swojego comba, a sygnał do miksera z mikrofony przystawionego do mojego głośnika. W tym momencie Vox bylby super. Co Wy na to? Może macie jakieś inne pomysły?

martineks
Posty: 64
Rejestracja: 16-03-2012 13:39

31-10-2012 13:20

Wlodi, a mówisz, że z kostkami dobrze gada. Muszę je wpiąć przed wzmacniacz VOX AC? Tam chyba nie ma pętli. O co wogóle chodzi z tą pętlą i jaka jest różnica pomiędzy wpięciem pedalboardu między gitarę a wzmacniacz a w pętlę? I powiedzcie proszę co myślicie o wysyłaniu sygnału "jakoś" na mikser, ale oczywiście tak, żebym miał sensowny odsłuch - w przypadku np właśnie takiego comba VOX'a.

Awatar użytkownika
Wlodi
Posty: 20
Rejestracja: 03-05-2011 23:48

31-10-2012 17:52

AC dobrze gada z kostkami z tego co wiem, ale może niech ktoś kto ma się wypowie i da znac co wpinał.
W tym przypadku brak pętli nie jest problemem ponieważ przester bedziesz miał z kostki i efekty które są kaszaniaste przed przesterem czyli głównie reverby, delaye i niektóre modulacje wpinasz za ovedrivem/disto i wszystko gra. AC przesteru ma "dość" mało, a na pewno nie do uzyskania bez mocnego rozkręcenia - co nie wchodzi w grę w warunkach domowych. Jeśli chodzi o mikser to przy AC15 tylko mikrofon albo zewnętrzny DI box taki jak ten Koch który wyżej podałem.

Jak chcesz koniecznie mieć wyjscie na mikser to Egnater Rebel 30 ma z tego co pamiętam, obczaj też Kocha Jupiter, nie słyszałem tego life ale to hybryda (lampowy preamp), na sieci brzmi niesamowicie i na pewno jest bardzo praktyczna do domu, łacznie z płynnym ściszaniem. Jak szukałem swojego to widziałem na allegro że mają niektóre sklepy u siebie do ogrania.
Przejedź sie też zobaczyć tego tubemeistera, praktyczny to on jest, a może ci przypasi. Jak będzie head to poproś żeby ci podpieli reverb - bo bez tego brzmi kiepawo.

...a jeszcze Laboga the Beast ma Line-Out ale to hi-gainowa maszynka.
Gibson LP Traditional / Strat CS 56 > Bogner Atma/Koch Classic SE12

Awatar użytkownika
RigExpertPL
Sklep Muzyczny
Posty: 118
Rejestracja: 08-07-2012 18:20

01-11-2012 18:31

w TubeMeister masz wyjście Redbox - na XLR z emulacją paczki. Wpinasz w stół albo pod komputer i możesz nawet w ciszy grać, nagrywać (redukcja do 0W).
Pod linkiem który dałem wyżej jest filmik i tam jest porównanie też jak to chodzi na głośniku 12" i przez redbox
Sklep muzyczny Rig Expert
https://rigexpert.pl

Użyj kodu GITARZYSCI przy dokonywaniu zamówienia i otrzymaj 5% rabatu na całe zakupy.

martineks
Posty: 64
Rejestracja: 16-03-2012 13:39

06-11-2012 07:58

Fajny patent.
Generalnie, zdecydowałem się jednak na combo, wziąłem VOX AC15C1, czekam już na niego. Dzięki serdeczne za pomoc.

Awatar użytkownika
Wlodi
Posty: 20
Rejestracja: 03-05-2011 23:48

06-11-2012 18:58

Daj znać jak ci siedzi jak już pograsz. Co do boosterow, overdrivewow i disto to już niż tylko czytac, słuchać, pożyczać, próbować... Coś na pewnościa znajdziesz. Ja jestem zachwycony wheebo :)
Gibson LP Traditional / Strat CS 56 > Bogner Atma/Koch Classic SE12

martineks
Posty: 64
Rejestracja: 16-03-2012 13:39

11-11-2012 01:09

Super ten wzmacniacz, naprawdę mi się podoba. Ukręcę na nim coś ekstra, na razie nie miałem za dużo czasu na poważniejszą zabawę. Świetnie brzmi.
Nagłośniliśmy wzmacniacz przez mikrofon. Działa to rewelacyjnie. A dla mnie jako odsłuch - miód. Dzięki serdecznie i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Wlodi
Posty: 20
Rejestracja: 03-05-2011 23:48

11-11-2012 10:15

Miło słyszeć.
Gibson LP Traditional / Strat CS 56 > Bogner Atma/Koch Classic SE12

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo powyżej 1500zł”