Awatar użytkownika
Wiktor97
Posty: 66
Rejestracja: 09-12-2011 12:56

22-08-2012 11:37

Kiedys znalazlem w internecie gadzet o nazwie shredneck. Byl to jakby uciety kawalek gryfy gitarowego (do ok. 5 progu, nie pamietam dokladnie) z naciagnietymi strunami. Urzadzenir to jednak bylo dosyc drogie, jak na cos takiego (od 150 do 200 zl). Pyslalem, zeby zrobic cos takiego samemu ze slabego, taniego gryfu gitarowego i tanich lub zuzytych strun. Urzadzenie mialoby sluzyc tylko do treningu np. podczas podrozy. Do takiego stalego kontaktu z gryfem. Czy moglby mi ktos polecic jakis tani gryf? Najlepiej od razu z progami i kluczami. Struny chcialem zaczepic metoda through body. Moglby mi ktos dac link do jakiegos poradnika lub opisac, jak cos takiego wykonac? Moze ktos ma lepsze rozwiazanie? Z gory dziekuje za pomoc.
Stagg c-350 3/4 (moje pierwsze wiosełko :D); Samick D2 CE;
Obrazek Obrazek
Epiphone Les Paul 1960 Tribute Plus; Roland Cube 40XL

Awatar użytkownika
gimmmefai
Posty: 298
Rejestracja: 15-09-2011 21:10

22-08-2012 13:40

Moim zdaniem te całe shrednecki to zabawka średnio użyteczna.
Ale jeśli zamierzasz to zrobić samemu to zupełnie inna sprawa.
Trochę szkoda marnować gryf, zwłaszcza że miałbyś problemy z jego ucięciem(w środku jest pręt więc nie wiadomo co robić czy odcinać czy wyjmować i w ogóle. Ja bym na Twoim miejscu zrobił to sam. Weź z neta plany gryfu(chcesz to CI podeślę paczkę strat tele lp sg v ale to jest ogólno dostępne w necie- na aresie wpisałem "guitar building" czy coś takiego i mi ta paczka wyskoczyła), kup kawałek drewna i samemu wytnij kształt. Nie musisz dawać pręta napinającego- gryf będzie prawie o połowę krótszy więc nie ma prawa tam się nic wygiąć nawet przy normalnym naprężeniu. Ja klucze kupiłem za 30zł, progi za 15zł za cały komplet ale jak się gdzieś dogadasz(może w mayo szop?) to Ci dadzą ile tam chcesz.
Tak więc ja bym ściągnął plan gryfu straciaka i przerobił go na wzór tych fabrycznych zabaweczek.
Jak coś nie wiesz to pisz ;)

Awatar użytkownika
Wiktor97
Posty: 66
Rejestracja: 09-12-2011 12:56

23-08-2012 02:36

Faktycznie, nie pomyslalem o tym precie. Moze sprobuje cos zrobic, jak cos z tego wyjdzie, to wstawie zdjecia. Moglbys mi jeszcze nadeslac te projekty gryfu?
Stagg c-350 3/4 (moje pierwsze wiosełko :D); Samick D2 CE;
Obrazek Obrazek
Epiphone Les Paul 1960 Tribute Plus; Roland Cube 40XL


Wróć do „Zrób to sam”