JHKRK
Posty: 14
Rejestracja: 22-06-2012 22:39

15-09-2012 21:51

Witam.

Założyłem taki temat ponieważ od pewnego czasu staram się grać na gitarze i śpiewać zarazem. I słyszałem, że do opanowania tego ,czyli śpiewania i grania naraz ponoć pomaga nauka na instrumentach klawiszowych, czyli poprawienie
hmm nie wiem jak to określić, no ale cos w stylu synchronizacji prawej i lewej ręki. Podobno Hetfield nie ma z tym problemy ponieważ jako nastolatek uczył sie nie tylko grac na instrumentach perkusyjnych ale i klawiszowych, tak słyszałem i dlatego z taką łątwoscią wychodzi mu śpiew i granie trudnych riffów jednocześnie? Jak myślicie, a moze znacie jakieś cwiczenia by łatwiej było śpiewac podczas gry? Prosiłbym o pomoc.

Pozdrawia

Awatar użytkownika
adikjacksonguitar
Posty: 64
Rejestracja: 07-12-2011 22:58

16-09-2012 00:57

przy instrumentach perkusyjnych również trzeba "Podzielić się" na pół, nie tylko w klawiszowych. Wg mie jest to do wypracowania bez konieczności grania na klawiszach, może musisz po prostu nauczyć sie perfekcyjnie swojej partii na gitarze, tak że umiesz zagrać ją bezproblemowo i zacząć np rozmawiać podczas grania, mówić, tak aby zautomatyzować granie, no i później śpiewać.
To ja zabiłem Laurę Palmer.

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

16-09-2012 01:21

Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

JHKRK
Posty: 14
Rejestracja: 22-06-2012 22:39

16-09-2012 11:18

Dzieki za filmik napewno pomoze, no mam nadzieje. Właśnie pomyślałem sobie , że gra na perkusji przyniosła by chyba lepsze efekty niz na klawiszach , ale jest ten minus ze jest bardziej kosztowniejsza. Takie riffy jak np, z Master of Puppets, Creeping Death sprawiają mi problemy, a np z Harvester of Sorrow daje rade. Napewno czynnik nauczenia sie do perfekcji riffu jest bardzo ważny ale według mnie dużo by pomogła ta lekcja na perkusji, moge sie mylić , tak mi sie wydaje ze tak jest no ale pożyjemy zobaczymy. Przyłoze sie bardziej do tych riffów.

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

16-09-2012 11:30

Myśle, że perkusja pomogła by bardziej w zrozumieniu rytmiki niż czymkowiek innym. Kwestia ćwiczeń, jak juz napisano, najpierw naucz się dobrze grać, później dodaj śpiew. Wszystko do wyćwiczenia.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

Wróć do „Teoria muzyki”