Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-01-2016 12:23

Hej! Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu forum, jak nie - niech ktoś zielony przeniesie we właściwe.

Lecę sobie na ferie i chciałem ze sobą wziąć wiosło, bo 2 tygodnie bez to dla mnie za długo. Zorientowałem się, że związek zawodowy muzyków (czy coś takiego) wywalczył z liniami lotniczymi, że jeżeli instrument mieści się w szafce nad głową pasażera (np. gitara w miękkim pokrowcu), to można go na pokład wziąć jako bagaż podręczny, nawet jeśli nie mieści się w ustalonych wymiarach. Jeżeli jest większy (np kontrabas), to trzeba niestety wykupić dla niego bilet i "sadzać na siedzeniu". Respektują to wszystkie linie lotnicze*

*wszystkie oprócz Ryanaira, który dla muzyków ma swoje, specjalne obostrzenia. Otóż u nich niezależnie od wielkości instrumentu (teoretycznie nawet harmonijka ustna) musi on być nadawany na bagaż jako instrument za dodatkową, wysoką, opłatą (w moim przypadku to połowa kosztu biletu! i ponad połowa ceny gitary...). Drugą opcją jest zabranie instrumentu do kabiny ze sobą, ale wtedy bezwzględnie muszę mieć dodatkowy bilet (znów - pani na infolinii Ryanaira twierdziła, że niezależnie od wielkości instrumentu). Dla mnie to jasne - Ryanair nie chce wozić muzyków. Piszę i ostrzegam, sprawdzajcie takie rzeczy PRZED wykupieniem biletów (u mnie żona ogarniała ferie, więc nie miałem na to wpływu, niestety). Z Ryanairem nie będę już latał nigdy i nigdzie, to pewne.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-01-2016 14:03

Też jestem bogaty.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”