Preskov
Posty: 1
Rejestracja: 20-06-2015 20:56

20-06-2015 21:21

Witam, jako iż jestem nowy to pozwólcie, że się przedstawię. Nazywam się Preskov, ksywa wzięła się od pewnego gościa z youtube (nagrywającego covery), wymyślił Mi ją kumpel, gdy Mu się nudziło i tak zostało. Postanowiłem napisać do was, gdyż mam problem. Zamierzam wybrać sobie gitarę do grania w gronie rodziny/znajomych, przy kolacji/ognisku oraz często samemu. Rozmyślałem nad T.Burton Greengo i T.Burton Riverside, ale nie wiem dokładnie którą. Dlatego też jestem otwarty na różne propozycje. Najlepiej gdyby gitara akustyczna była do 500 złotych jednakże zniosę także oferty do 700. Pozdrawiam Preskov.

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

24-06-2015 21:24

Jeśli podoba Ci się styl gry jaki ma Igor (bo podejrzewam, że o niego chodzi) to polecam gitarzystów takich jak Tommy Emmanuel, Chet Atkins, Richard Smith czy Doyle Dykes :)
Wracając to tematu:
T.Burton robi niezłe gitary, jednak osobiście wolę w tej cenie kupić Laga, tu masz świetnego
http://muzyczny.pl/134997_Lag-GLA-TN-66 ... ntane.html
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

06-07-2015 10:36

Cześć.

Jak pisał kolega wyżej, T.burton to całkiem spoko gitary w tej cenie. Grałem trochę na Greengo i grało mi się bardzo przyzwoicie. Brzmienie zadowalające i wygoda też niezła jak na tą cenę.

Generalnie powielając odpowiedzi z innych tematów, w tej cenie polecane i bardzo podobne jakościowo są:

T.Burton greengo
Fender cd-60
Yamaha f-310
Lag t-66

Od siebie bym jeszcze dorzucił Epiphone aj 220 (ma ponoć lite drewienko na wierzchu, ale trochę droższy - 659 zł). Natomiast epiphone bym w ciemno nie zamawiał - czasami jakość wykonania jest niska więc lepiej obmacać gitarkę przed kupnem. (Chociaż sam kupiłem epiphone performer me przez neta i jest to całkiem poczciwa gitara :P)

Wszystkie te gitary są podobne w tej cenie więc najlepiej by było jakbyś wpadł do sklepu i pograł na kilku, bo gitara to w dużej mierze sprawa indywidualna i jednemu spodoba się to, a drugiemu tamto. Pozwól po prostu, żeby gitara Cię "kupiła" ;)
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna do 500 zł”