meliegree
Posty: 1
Rejestracja: 19-04-2015 14:31

19-04-2015 14:36

Witam,

nie wiem od czego zacząć - chcę kupić gitarę akustyczną razem z pokrowcem i tunerem. Dwanaście lat temu grałem dosyć poważnie na kilku instrumentach - głównie gitara elektryczna i basowa ale w skutek wypadku jaki przeżyłem parę lat temu moja lewa dłoń skończyła ze zwichniętymi wszystkimi palcami i wybitym nadgarstkiem. Do dzisiaj niosąc torbę z zakupami zdarza mi się, że jakiś palec wypadnie ze stawu a granie na gitarze wiąże się z częstymi i bolesnymi skurczami dłoni czy palców przez co byłem zmuszony przerwać przygodę z muzyką - nie byłem w stanie skończyć nawet w połowie dowolnego utworu jaki grałem z zespołem. Mineło od tego czasu osiem lat, wszyscy znajomi grają w zespołach lub sami po domach a ja mam tylko stare gitary na ścianie więc pomyślałem, że kupię sobie coś dla siebie - tak by pograć kiedy jestem sam albo czasem na działce. Wybór padł na gitarę akustyczną ponieważ nigdy na niej nie grałem a skoro mam i tak nauczyć się wszystkiego od nowa to czemu nie na instrumencie który jest mi obcy.

Tak więc szukam gitary akustycznej do 700 zł (kwota nie do przekroczenia więc wszystko musi się w niej zmieścić) - nie wiem czy to wystarczająca kwota na dzień dzisiejszy ale lata temu kupiłbym za to coś porządnego. Potrzebuję instrumentu z wygodnym gryfem, prawa ręka jest w miarę sprawna więc nie będzie kłopotem ale szukam gryfu który nie będzie za gruby i nie będzie naciągał mi dłoni bardziej niż to konieczne. Do tego oczywiście ma trzymać strój jakby od tego zależało jej życie. Mam na oku parę modeli - tanglewood dbt sfce, Fender cd 100 czy LAG T77D albo Ibanez pf15. Przyznam szczerze - słyszałem je tylko w internecie bo boję się iść do sklepu muzycznego wiedząc że na dzień dzisiejszy jedynym co mogę zrobić na gitarze to przejechać po strunach prawą dłonią więc to trochę krępujące. Głównie gram utwory rockowe/klasyczne więc mówimy tutaj o takich zespołach jak Pink Floyd, DIO, Rainbow, Led Zeppelin i tak dalej - dobrze byłoby gdyby gitara dobrze brzmiała w takich stylach.



Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Awatar użytkownika
bratpol
Sklep Muzyczny
Posty: 216
Rejestracja: 27-04-2010 09:03

20-04-2015 09:38

Witam, polecam Yamaha F-310P. Naprawdę świetny instrument w swojej cenie, polecany również przez innych klientów. Mamy ją w zestawie razem z takimi akcesoriami jak pokrowiec Gigbag, pas, kamerton, struny, kostki oraz kapodaster - http://bratpol.com.pl/?prod=1447&cat=8 .

Zamawiając u mnie otrzymasz dodatkowo 5% zniżki oraz darmową przesyłkę.
Przemysław Huzarski
bratpol.com.pl
info@bratpol.com.pl
tel. 781883580

Awatar użytkownika
Orionus
Posty: 208
Rejestracja: 25-02-2012 13:53

24-05-2015 17:17

Witaj!

W Twojej sytuacji najlepiej byłoby iść do sklepu muzycznego i pomacać gitary.
Spróbuj złapać jakikolwiek chwyt i zobacz, czy gitara jest dla Ciebie wygodna.

Polecam gitary firm: Lag, Takamine, Yamaha, Marris.
W tej cenie, myślę, że to będą jedne z lepszych wyborów.
Sam mam na sprzedaż Lag'a 4s100D (bardzo fajne wiosło) w kwocie mieszczącej się w Twoim budżecie, więc jeśli byłbyś przekonany, to polecam, ale nie chcę Ci wciskać na siłę gitary, która mogłaby okazać się dla Ciebie niewygodna (choć według mnie, akurat ten Lag jest bardzo wygodny, poza tym ma wąski gryf).

Jeśli nie mój Lag lub inny (np. T66, T77, ewentualnie droższy T100) to polecam wszelkie Takamine, Yamahę F310 lub F370 lub Marris'a D220M. :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

25-05-2015 10:27

najgorsze w 97% sklepów jest to gitary są nieporegulowane,mają wysoką akcję,stare struny itd.także praktycznie każda będzie niezbyt wygodna,wszystko zależy od tego jakie masz dłonie-ale tak jak piszą koledzy wyżej-trzeba macać
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”