Awatar użytkownika
matsli1
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2013 21:34

02-11-2015 19:39

Siema.


Mieliście może styczność z tym modelem Furcha ?

Chce kupic sobie porządną gitare akustyczna w rozsadnej cenie a cena tego Furcha uzywanego to 1500 zł , jak myslicie warto ?

Nigdy nie grałem na tych modelach - jedynie na Dowinie ( słowacka produkcja ) - bardzo fajne wiosła przy okazji powiem a tutaj juz produkcja czeska - oczywiscie czytałem recenzje tych gitar i sa bardzo dobre - kazdy sie zachwala Furchami ale dla pewnoscie chcialbym cos usylszec na ich temat do was o ile macie czas zerknąc na ten post :D
Obrazek

Vintage V6 ICON - pickupy Fender American Stratocaster AlNiCoV

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

04-11-2015 22:44

Akustyk kilkunastoletni to dużo większe ryzyko niż elektryk. Tutaj już same warunki grania/przechowywania grają ogromną rolę.

Ja bym się nie napalał tylko sprawdził co i jak. Może być zakup roku a może być wielu wtopa.

Awatar użytkownika
matsli1
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2013 21:34

05-11-2015 08:20

No właśnie o to chodzi ze nie mam jak go ograć - niestety do Warszawy mam 400 km drogi ;/

Budżet to max 2500 zł - chyba ze cos z noweszgo furcha bys doradził albo jakas alternatywe ?

U mnie na miejscu w muzycznym raczej tak drogich gitar nie maja na stanie a jedynie na zamowienie , chyba ze przejazdzka do Rzeszowa bądz Krakowa ;d

Usłyszałem gdzies cos od kogos ze ponoć w samych Czechach można kupić troche taniej niz w Polskich sklepach , wiesz moze cos na ten temat ?


Z|gory dzieki za odpowiedz
Obrazek

Vintage V6 ICON - pickupy Fender American Stratocaster AlNiCoV

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

06-11-2015 13:51

Jest taki sklep w Pradze. Znajdziesz w wyszukiwarce wątek z jakiegoś forum.

Ja nie jestem fanem Furcha aczkolwiek to zacne gitary. W tej cenie kupiłbym G40. Ten model ma coś co bardzo lubię - próg zerowy :)
Gitara ciekawa, bardzo głośna ale ja wybrałem YAMAHĘ z serii L - subtelniejszy dźwięk i nie chciałem open pores. Wyszło taniej i do tego z pasywnym piezo, które całkiem fajnie się sprawdza.

Awatar użytkownika
matsli1
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2013 21:34

06-11-2015 20:26

Zauważyłem w twoim cover'e własnie tą yamahe i wywarła pozytywne wrażenie - co do yamahy mam także same dobre wspomnienia .

Wybów dosyć trudny - trzeba jednak jechac do muzycznego bo na such nic nie bedzie :D
Obrazek

Vintage V6 ICON - pickupy Fender American Stratocaster AlNiCoV

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

07-11-2015 00:14

Jeśli grasz palcami to trudny ;)

Ja przerzuciłem kilkadziesiąt gitar z tego w domu miałem ponad 20 i dopiero w ciszy i spokoju udaje się coś wybrać. Yamaha jest rewelacyjna przy bardzo delikatnym graniu. Wystarczy leciutkie trącenie struny i dźwięk jest piękny. Tego potrzebowałem :)
Poniżej 3000 można już trafić podstawowego Taylora i warto go sprawdzić. Zupełnie inne brzmienie. Jest też seria X Martina. Fajnie ciemno brzmiące gitary. Takie coś jak lp w elektrykach. Jezeli rajcuje Cię całe litr pudło to masz jeszcze Alvarezy. Do niedawna moja ulubiona marka ale ograłem ich sporo po modernizacji i .... Coś z nich uciekło. Jeśli siodełko 43 mm to jeszcze LAG. I jeszcze... Uuuuuu Masz robotę chłopie :)

Awatar użytkownika
matsli1
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2013 21:34

07-11-2015 10:31

Ooo tak masz racje duzo roboty przede mną , Lagi,yamahy,marrisy,dowiny miałem sporo egzemplarzy tylko bardziej budżetowe do 1000 zł a tym razem już planuje kupić porządne wiosło i w tym mam problem ponieważ nie mam żadnego rozeznania w droższych sprzętach ,


Dużo czasu przeglądam oferty na forach aby trafic na coś używanego ale wydaje mi sie ze w końcu zakupy będą w sklepie .


są martiny dx1 w cenie 2500 zł tylko czy to nie jest za tanie jak na martina ? ;d czy brzmienie bedzie zadowalające w porównaniu do furcha , bądź taylora - juz w cenie ponad 3000 zł bądź yamaha lj6 w cenie 2200 zł .

Nie zadaje już zbędnych pytań ponieważ wydaje mi sie ze to juz jest czysta kwestia indywidualna i jednak przejażdżka do Krakowa musi sie odbyć :D
Obrazek

Vintage V6 ICON - pickupy Fender American Stratocaster AlNiCoV

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

07-11-2015 11:04

:)

Ja Martina pominąłem z uwagi na laminat i gryf hmmm brzozowy z podstrunnicą z konglomeratu ale koleżanka miała i bardzo fajnie brzmi. Taka skromnisia bez narzucającego charakteru. Zupełne przeciwieństwo Furcha, który przy porównaniu w sklepie potrafi narzucić swój styl gry. Daj znać co i jak.

Aaaa jeśli szukasz dużych pudeł to trafiają się wyprzedaże Y LL16 poniżej 3000. Na wiosnę była nawet za 2200 czy 2300 z poprzedniej serii.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”