Lucas80
Posty: 6
Rejestracja: 06-01-2017 17:52

27-10-2017 13:28

Witajcie,

gram od 3 lat na Tanglewood TRD (z zamontowanym pickupem JJB Prestige 330), ale chyba potrzebuję czegoś ździebko lepszego... Gram głównie akordowo w domu (czasami na sali, z nagłośnieniem), trochę też fingerstyle i zaczynam uczyć się "kostkowania" - gitara musi ładnie, czysto grać (dźwięcznie) i być "miękka" (choć to pewnie kwestia właściwej regulacji). Nagrywam też podkłady muzyczne na komputer. Aha, gdyby była cała w macie, byłoby miło dla oka ;) - to oczywiście nie warunek.
Nie potrafię jednoznacznie określić jaki typ pudła byłby wskazany do ww. zastosowań... mój TRD to dreadnought, ale wydaje mi się, że do takiego grania w domu (sporadycznie na sali) oraz nagrywania, lepsze będzie coś w stylu grand auditorium/mini-jumbo, choć jak piszę, to tylko przypuszczenie.
Cutaway - nie mam wymagań.
Po wstępnym przeanalizowaniu tematu, chyba będę celował w Dowiny, Seagulle. Wiem, że Furch jest godny uwagi, ale to chyba poza mój budżet. I tak... moje typy:

Simon & Patrick CW GT Mini Jumbo z B-band A3T
Dowina Marus JCE
Seagull S6 Orignal QIT
Dowina DCE 111 CED
Dowina Puella DCE

Oczywiście nie upieram się przy nich, tak samo jak przy tych markach. Wiem też, że gitarę wypadałoby samemu ograć, ale może któryś z powyższych modeli, wg Waszej wiedzy, można od razu skreślić z listy, a może też jest jakiś inny model w tym zakresie cenowym, którym warto się zainteresować?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Łukasz

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

27-10-2017 15:14

Wszystko jest kwestią gustu...
Gdybym w tym momencie dysponował takim budżetem i zapotrzebowaniem na elektroakustyka, to mój typ byłby taki:
http://www.rnr.pl/lag-t200ace-gitara-elektro-akustyczna
lub w wersji DCE.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

27-10-2017 15:56

jpk pisze:Wszystko jest kwestią gustu...

i w miarę niezłego dnia lutnika we fabryce :-D .

Swojego czasu rozglądałem się za e-akustykiem w tym budżecie.
Większość tego co powyżej miałem w łapach i kupiłem Dowinę GA.
Lag nie pasował mi w ogóle.
Dowina w nagrywkach solo brzmi fajnie, natomiast przy grze akordowej niezbyt.
Tak że, potwierdza się stara prawda: nie ma nic uniwersalnego. Do szredu GA ale na ognisko dreadnought.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

27-10-2017 18:06

Pomiedzy dowiną JCE a S6 jest milion różnic.

Dla mnie Dowina odpada. W sumie nie pomyślałem ale zgodnie z Mistrzem - do solo może być ok.

JCE gra bardzo jasno. Być może to gry typu schola byłoby ok ale fingerstyle nie bardzo.

Lag brzmi fajnie ale wąski gryf więc nie dla mnie. Fajnie wykonane gitary i ładne.Czarny osprzęt mniam mniam.

S6 jest fajny do fingerstyle w wersji niekoniecznie drednought. Najszerszy gryf.

Odpowiedz sobie jak ważna jest elektronika bo tu są różnice.

Ja wybrałem yamahę serii L w tym budżecie a dokładnie LJ6.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”