Jubiler
Posty: 4
Rejestracja: 13-10-2013 23:22

11-12-2013 18:08

Witam.
Chyba piszę już po raz setny, ale wciąż nie mogę się zdecydować. Jedni polecają epiphone'a lp standard pro, a drudzy vintage v100, więc ostatecznie proszę was o pomoc.

http://allegro.pl/epiphone-les-paul-sta ... 77384.html

http://allegro.pl/gitara-les-paul-vinta ... 17702.html

Awatar użytkownika
Konrad00711
Posty: 174
Rejestracja: 04-06-2012 10:48

18-12-2013 00:55

Bo obie są dobre na początek w tej klasie cenowej. Najlepiej idź do sklepu i obejrzyj/ograj obie, mają nieco inne gryfy. Nie wstydź się jak nie umiesz dobrze grać, w sklepie nikt nie będzie się śmiał, każdy kiedyś zaczynał. W tym przypadku wybierz tą, która lepiej Ci leży. Obie są na podobnym poziomie.
Dla siebie wybrałbym Vintage, gdyż nie lubię Epi, chyba, że z lat 80'. Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo w końcu nic nie kupisz. Idź, zobacz kup. Za pół roku sprzedasz i kupisz coś innego, proste.
Obrazek

Awatar użytkownika
kidrock79
Moderator
Posty: 54
Rejestracja: 24-09-2009 22:23

18-12-2013 10:14

Kiedyś z kumplem porównywaliśmy te modele do siebie bo jednocześnie kupiliśmy wiec tak Vintage jest cięższy ma minimalnie lepsze przystawki, ma cieńszy i wygodniejszy gryf a Epophone ma lepsze klucze jest staranniej wykonany i odrobinę ładniejszy a szczególnie główka. Osobiście bardzo dobrze mi się grało na Vintage i trochę żałuję że go sprzedałem więc polecam Vintage.
Obrazek
_______________________________________________________________________________________
Blade RH2 :: Line 6 Spider Jam :: Furch G20CM :: VOX VT 120+

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

18-12-2013 11:00

kidrock79 pisze:Kiedyś z kumplem porównywaliśmy te modele do siebie bo jednocześnie kupiliśmy wiec tak Vintage jest cięższy ma minimalnie lepsze przystawki, ma cieńszy i wygodniejszy gryf a Epophone ma lepsze klucze jest staranniej wykonany i odrobinę ładniejszy a szczególnie główka. Osobiście bardzo dobrze mi się grało na Vintage i trochę żałuję że go sprzedałem więc polecam Vintage.


Moje wnioski z porównania podobne. Nie wiem czy lepsze przystawki ma V100. Być może tak jest. Dają nieco jaśniejszy dźwięk. Epi hmm cieplejszy :) Dla wielu odrobinę jaśniejszy dźwięk będzie zaletą.
Epi jest ciężki V100 jest bardzo ciężki - tak, żeby zobrazować różnicę. Dla młodego silnego gitarzysty no problem. Dla takiego w moim wieku już jednak nieco odczuwalny ;-)
W VINTAGE bardziej prawdopodobne są niedoróbki. Musisz dokładnie sprawdzić i wybrać porządnie wykonana gitarkę. Niedoróbki lakiernicze, brzęczące klucze to typowe wady.

Jeżeli chodzi o ocenę wg indywidualnego gustu to dla mnie dolne skrzydełko i główka w EPI są bardziej gustowne :)

V100 ma wiele bardzo dobrych opinii. EPI ma spor złych ale to wynika chyba ze skali sprzedaży.

Obydwie są wystarczająco dobre aby na nich grać i mieć dużo radochy. Musisz wziąć w łapę obydwie i już :)

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”