nikt87
Posty: 3
Rejestracja: 14-08-2012 12:20

14-08-2012 13:08

Cóż mam problem z wyborem gitary ... Już 2 lata gram na akustyku i idzie mi to dobrze :) zdecydowałam ze już czas na elektryka .Wybrałam gitare typu LP tylko nie wiem jaki model .Ogrywalam sporo gitar : od tańszych washburnów przez epi po gibsona les paul studio w którym sie zakochałam Mam na gitare ok 3000 zl wiec na uzywke by mi starczyło jest tylko jedno ale .Spotkałam sie z opinią ze dobre gitary ( np. gibsony) nie nadaja sie na początek.Są zbyt wymagające ze na poczatek najlepiej kupic tania gitere a pozniej wymienic.NO właśnie tylko ja nie bede miała mozliwosci wymiany po tych niewiem 2 latach .Jak myślicie ? gibson sie nada ?

Awatar użytkownika
piotrekp132
Posty: 18
Rejestracja: 08-01-2012 18:54

14-08-2012 13:12

nie rozumiem czemu zbyt wymagające?
Obrazek
----------------------------------------------
Najciężej w życiu ma ten, kto usiłuje unikać trudności.

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

14-08-2012 13:12

Jak już grasz trochę i chcesz porządne wiosło to kupuj, na pewno będzie grać Ci się lepiej. Tylko przemyśl jeszcze zakup, co chcesz dokładnie grać, co Ci interesuje, bo kupujesz wiosło na lata, a i można znaleźć coś lepszego od Gibola w tej cenie.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

nikt87
Posty: 3
Rejestracja: 14-08-2012 12:20

14-08-2012 13:21

Dlaczego zbyt wymagające ? nie mam pojęcia tak słyszałam ...
Chce grać głównie klimaty GNR,Led Zeppelin ale też troche blusa i metalu.Jak już wspomniałam gitarę ogrywałam i jak dla mnie ma świetny dzwiek :) Hendrixem czy Pagem to ja raczej nie bede wiec mysle ze bedzie dobra przez długie lata ;)

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

14-08-2012 13:25

Ale który model ogrywałaś, bo to robi różnice?
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

14-08-2012 13:56

Większej herezji nie słyszałem chyba niż ta z tymi tanimi gitarami na początek. Jest wręcz odwrotnie - grając na kiepskim wiośle można się zniechęcić tylko i przestać grać niż czerpać z tego przyjemność. Wiadomo - ZAZWYCZAJ im więcej wydasz tym lepiej. Jeśli zakochałaś sie w les paul studio to może nad nim się trochę głębiej zastanów ? :]
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
mice
Posty: 307
Rejestracja: 11-09-2011 14:26

14-08-2012 14:10

ludzie tak mówią, bo boli ich, że ktoś bogatszy, ma gitarę droższą od jego i to na początek :P
Ja kupowałem byle vintage v100 na początek, to znajomy mówił, że po co mi taka droga gitara skoro i tak się nie naucze grać. Normalnie mnie wkurzył :P Sam grał na jakimś byle visionie za 250zł od kilku lat i gówno się nauczył, a wlasciwie to rzadko co grał. Z boku był drugi znajomy, który mnie dobrze zna i powiedział, że ja to się na pewno nauczę i nie rzucę tego po miesiącu grania co mnie zmotywowało :))
Myślę, że najlepiej wykorzystać wszystkie dostępne środki na to co nam sprawia przyjemność, co kochamy i nas w pewnym sensie kształtuje.
Kup używkę gibsonową, na pewno na wartości nie straci, będziesz czerpać przyjemność z gry, a nie wkurzać się co chwile na to, że gitara nie stroi, że jakieś niedoróbki, coś odpada, że krzywo pomalowana itd.

Podobnie było ze wzmacniaczem, jak zrobiłem sobie samemu lampowy wzmacniacz, na 12" głośniku, to też gadał, że po co mi takie wzmacniacze na początek, a sam ma visiona 30x30cm z jakąś pierdziawką za 200zł. ZAZDROŚĆ :P
Po prostu jestem lepszy i tyle, powinien się z tym pogodzić i całować stopy, nie? :E
Obrazek

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

14-08-2012 14:51

Też się spotkałem z "kupię porządną gitarę jak nauczę się grać". W takim duchu uczyłem się grać i faktycznie - kupiłem po jakimś czasie lepsze wiosło (Vintage VJ6) i przez dobrych kilka miesięcy w zasadzie leżała w pokrowcu niedotykana, bo bałem się na niej ćwiczyć :D (Bo się źle rozegra, coś się uszkodzi... A ze starym to niech się dzieje co chce). Dopiero później przystanąłem i zacząłem się zastanawiać, co ja do cholery najlepszego wyprawiam ^.^

Kup najlepszą gitarę na jaką Cię stać. To Cię zmotywuje do ćwiczeń i nauki, bo to zupełnie inny komfort gry niż na taniej, rozbrzęczanej tandecie. Najlepiej używaną - nie straci na wartości i też wbrew pozorom mniejsza szansa, że się zepsuje niż nowa. Nie będziesz się też bać jej dotykać ;-)

Jesteś kobietą - podchodzisz do wszystkiego też inaczej niż faceci (bardziej emocjonalnie) - używka i pod tym względem powinna Ci "podpasić" :-) Dawno temu grałem na fortepianie - rodzice kupili jakieś stare, używane pianino i postawili w salonie (bym miał na czym ćwiczyć). Było ładne, podobało mi się. Było też porysowane w wielu miejscach - lekko nad podestem na nuty był w lakierze wydrapany lekko domek, jakieś ludziki itd ^.^ Było i widać i czuć, że ten instrument przeszedł przez wiele rąk. Grałem i patrzyłem na ten domek, tę wydrapaną dróżkę i te ludziki koło jakiegoś drzewka i zastanawiałem się kto na tym grał, co czuł, co myślał... A dźwięki mi leciały spod palców... Bardzo twórcza atmosfera :-)

A kiedy przestałem grać rzucając fortepian w diabły rodzice sprzedali pianino jeszcze na tym zarabiając ;-)
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

Awatar użytkownika
thetukan12
Posty: 3
Rejestracja: 21-10-2011 20:36

14-08-2012 21:47

Myślę, że w mówieniu, że "drogi sprzęt jest zły na początek" chodziło tylko o to, że warto zmieniać sprzęt na lepszy wraz ze wzrostem umiejętnośći. Chociaż wydaje mi się bezsensowne wydawanie kasy na nowy sprzęt np. co rok ;p
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

jarekosm
Posty: 190
Rejestracja: 24-10-2011 14:03

14-08-2012 22:45

thetukan12 pisze:Myślę, że w mówieniu, że "drogi sprzęt jest zły na początek" chodziło tylko o to, że warto zmieniać sprzęt na lepszy wraz ze wzrostem umiejętnośći. Chociaż wydaje mi się bezsensowne wydawanie kasy na nowy sprzęt np. co rok ;p

Raczej chodzi o to, żeby nie wydać za dużo kasy jak nie wiadomo jak długo się pogra. Ale autor już gra i wie, że będzie grał. W tym wypadku raczej nie wyrzuci kasy w błoto po miesiącu :P
Obrazek
1960's Hagstrom III (1966) + Marshall ED-1 (kompresor) + Marshall MG 50 DFX

http://www.facebook.com/KonkursyzGitarami - polub stronę, aby być na bieżąco z konkursami i wygrywać gitary i akcesoria!

nikt87
Posty: 3
Rejestracja: 14-08-2012 12:20

15-08-2012 21:39

Ogrywałam gibson les paul studio wine red .

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

16-08-2012 02:30

nikt87 pisze:Ogrywałam gibson les paul studio wine red .


W takim razie jeśli ogrywałaś trochę więcej wiosełek i akurat tą gitarę uważasz za "godną" to bierz :]
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

SynDrwala
Posty: 3
Rejestracja: 14-08-2012 18:15

16-08-2012 19:42

Studio to naprawde dobra gitara, za dość niską cenę jak na gibsona. I jeśli tobie podpasowała to kolega wyżej ma rację, bierz! ;) studio to dość uniwersalna gitara i pięknie brzmi, wygodna, wystarczająco szeroki gryf, nie za cięzka.. W końcu to gibson ;) używke za 3 tys. Trudno będzie znalesc (sama niedawno szukałam, i po poszukiwaniach... dokładam tysiaka i kupuję nową).
Pamiętaj żeby piec odpowiedni kupić, szkoda spieprzyć to brzmienie podłaczając gitarke to 'wzmacniecza' ktory brzęczeniem będzie przekrzykiwał Gibsona ;)
Obrazek Obrazek


Rafaelion
Posty: 12
Rejestracja: 03-04-2012 21:54

18-08-2012 17:29

Zgadzam się z powyższymi opiniami - jakbym miał tyle kasy na gitarę to sam bym ją kupił, więc i Ty powinnaś ją wziąć! :) A jeśli jeszcze masz możliwość dokupienia porządnego pieca do tego - BIERZ I NIE CZEKAJ! Nic tak nie psuje zabawy z dobrą gitarą jak słaby piec :/

Na wprawienie się w bojowy nastrój do grania polecam http://www.youtube.com/watch?feature=en ... iBuevrEQAc :) Niewiele wspólnego to ma z tematem ale świetnie się do tego np przegląda oferty na Allegro itp :P
Rafaelion
-----------------------------------
Obrazek

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”