adulio
Posty: 58
Rejestracja: 30-06-2012 19:30

12-12-2013 21:32

Wiem, że pytanie wkurzające i dziwaczne, ale mam problem ;) Mam ustalony rozkład ćwiczeń (techniki itd.), ale oprócz żmudnej praktyki chciałbym jednak pogłębiać swoją wiedzę na temat wiosła... problem z tym że nie wiem skąd. Ogarnąłem już chyba wszystkie mozliwe w miarę darmowe źródła i niczego nowego z nich nie wyniosłem (może oprócz kilku zagrywek tu i tam). Znacie jakieś ciekawe pozycje do nauki dla bardziej zaawansowanych? ;)

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

12-12-2013 22:04

Nawiązując do tematu całego działu http://www.teachguitar.com/images/pyramid.JPG nie wiem na jakim etapie w rozumieniu teorii muzyki jesteś, a w niej zawsze można się czegoś nowego nauczyć. Poza tym im więcej doświadczenia w komponowaniu i improwizacji tym lepiej te rzeczy wychodzą, warto na nie poświęcić dużo czasu. Jeszcze została kwestia różnych technik gitarowych. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy umiem fingerstyle/tapping oburęczny/sweep picking (itd., technik jest mnóstwo) i po prostu uczyć się tych, których się jeszcze nie umie. Nie wiem co już umiesz, więc ciężko mi precyzyjnie doradzić. :)
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

adulio
Posty: 58
Rejestracja: 30-06-2012 19:30

12-12-2013 22:37

Teorię mam ogarniętą, myślałem właśnie nad rozpoczęciem zgłębiania tajników jazzu, ale nie wiem czy po pierwsze mi się to przyda skoro jazzu zbytnio nie gram, a po drugie czy to i tak nie za wysokie progi ;) Jeżeli by wziąć pod uwagę rzeczy z tej piramidy to mam luki tylko w czytaniu nut, więc chyba się za to wezmę ;D

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

13-12-2013 17:29

W takim razie jeśli wolno mi sugerować to na Twoim miejscu poświęciłbym najwięcej czasu na komponowanie. Znajomość teorii nie wystarczy do zrobienia utworów, trzeba jeszcze mieć doświadczenie w tym względzie. Jeśli chodzi o wyższe zagadnienia teorii http://www.youtube.com/user/creativeguitarstudio Ten gitarzysta świetnie tłumaczy zarówno podstawy jak i kwestie zaawansowane. Z tego co mówisz, to już wykraczasz poza podstawy. :) http://www.youtube.com/watch?v=T2ppdgYApUI Notacja muzyczna nie jest tak ważna, żeby dogadać się sprawnie z innymi muzykami nie trzeba znać nut, wystarczy terminologia muzyczna (interwały, techniki artykulacyjne, terminy dotyczące rytmu) i znajomość alfabetu od A do G ;). Osobiście używam programu takiego jak TuxGuitar i piszę sobie coś za pomocą tabulatury rozbudowanej o wartości rytmiczne, a skończony efekt mogę wydrukować w formie nut. Znajomość nut oczywiście nie zaszkodzi, ale też nie jest priorytetem.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

adulio
Posty: 58
Rejestracja: 30-06-2012 19:30

13-12-2013 22:40

Modal Interchange też już dawno ogarnąłem :) Generalnie ten gościu jest niezły, pokazuje różne ciekawe sztuczki które zawsze można wpleść do swojego grania.

Wróć do „Teoria muzyki”