Dloogi
Posty: 4
Rejestracja: 03-12-2011 23:49

05-05-2012 16:18

Witam

Sprzedałem właśnie swojego epi special II i szukając czegoś fajnego na aktywach znalazłem Corta z42 z aktywnymi przetwornikami Cort active dynamite.
Szukam gity do metalu i ogólnie dobrej mocnej muzy ,ale i czasem do małego bluesowego jam session :).
Grał ktoś na tym ??
W poniedziałek jadę ograć i w razie co zdam raport :).

Pozdr.
ObrazekObrazek
Obrazek Cort z42 active ,Orange crush 20ldx , Framus Rostia <3

Awatar użytkownika
sek550ics
Posty: 47
Rejestracja: 14-11-2010 17:06

05-05-2012 16:29

Dloogi pisze:Witam

Sprzedałem właśnie swojego epi special II i szukając czegoś fajnego na aktywach znalazłem Corta z42 z aktywnymi przetwornikami Cort active dynamite.
Szukam gity do metalu i ogólnie dobrej mocnej muzy ,ale i czasem do małego bluesowego jam session :).
Grał ktoś na tym ??
W poniedziałek jadę ograć i w razie co zdam raport :).

Pozdr.


Skoro to wszystko ograsz, to powinieneś wiedzieć, czy będzie dla Ciebie dobra.
Obrazek Obrazek
Vintage V100 WR | Roland Cube 15 | ZooM G2.1Nu

Dloogi
Posty: 4
Rejestracja: 03-12-2011 23:49

05-05-2012 19:59

Właśnie nie mam za bardzo doświadczenia w wybieraniu gitar.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze ?
Może wypowie się jakiś właściciel tego corta w wersji z aktywami ?

Pozdr.
ObrazekObrazek
Obrazek Cort z42 active ,Orange crush 20ldx , Framus Rostia <3

Dloogi
Posty: 4
Rejestracja: 03-12-2011 23:49

07-05-2012 22:43

Jak pisałem tak zrobię :)

Ogólnie
Tak więc pierwsze wrażenie bardzo dobrze gitara ładnie wykonana, skromna ale z charakterem , w designie gitary wyraźnie widać inspiracje konstrukcją ESP.
Jest to nowsza wersja znanego wcześniej Corta z42 , jednak całkowicie odświeżona , korpus przybrał prostszy mniej fikuśny kształt , a pasywne przetworniki cort zastąpił aktywnymi.
Gitara jest wyważona bardzo ładnie, nie ciągnie ani na główkę ani na korpus.
Gryf jest bardzo podobny do tego znanego z corta kx5 lecz z mniejszą ilością progów (22 progi) , a dostęp do niższych partii nie jest w żaden sposób utrudniony , generalnie bardzo przyjemny.

Dźwięk
I tutaj jestem mile zaskoczony bo jest bardzo przyjemny i świetnie zdefiniowany
Na czystym kanale słychać bardzo głęboki czysty dźwięk nie brumi , nie szumi. Pod gryfem prawie akustyczny dźwięk , wszystko ładnie uwypuklone zarówno tony wysokie , jak i niskie. Z kolei z pod mostu wydobywa się mocno basowy , typowo bluesowy.
Przester sprawdza się równie dobrze ,słychać typowo trashową siarkę lecz umiarkowaną.
Aktywne przystawki na wówczas rozwijają swoje skrzydła pokazując ciemną stronę gitarowej mocy.
Miły, w miarę lekki przester pod gryfem , z kolei po odpaleniu mostka słychać szatana.
Porównywałem do wyżej wymienionego Corta kx5 i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że z42 dorównuje starszemu bratu , a w pewnych kwestiach go przewyższa.( tak wiem że to odważne słowa).

Testowano na Orange crush-u :)

Później wstawię fotki , i ew próbki dźwięku :).
W razie pytań pytać , chcętnie odpowiem na jakiekolwiek pytania.
ObrazekObrazek
Obrazek Cort z42 active ,Orange crush 20ldx , Framus Rostia <3

Awatar użytkownika
BluesowyKocur
Posty: 2
Rejestracja: 04-06-2012 09:34

24-06-2012 08:36

Witam! Przymierzam się do zakupu Corta Z42.
Czy jesteś w stanie wrzucić jakieś próbki dźwięku? Bo na youtubie są próbki, ale słabej jakości (na forum też są próbki, ale z 2008 roku - wtedy Z42 miały jeszcze montowane pasywne pickupy).
I drugie pytanie - jak są zasilane przetworniki - bateria 9V czy jakaś inna, czy może zasilanie fantomowe?
I trzecie - czy mógłbyś sprawdzić jakie jest napięcie wyjściowe przy zagraniu wszystkich strun?
I jeszcze czwarte dorzucę, - czy mógłbyś zmierzyć ile ta elektronika aktywna ciągnie mA?

Edycja:

ad. pytanie nr 2 - Już wiem, że przetworniki zasilane są baterią 9V. Pozostaje tylko kwestia pozostałych punktów :)
Sprzęt: Vintage V6 + trochę gratów DIY

Dloogi
Posty: 4
Rejestracja: 03-12-2011 23:49

03-07-2012 20:11

Napięcie przy uderzeniu we wszystkie struny wynosi 0.25v.
Wartości mA nie mierzyłem, ale układ jest dość ekonomiczny, bo do tej pory (a gitarę kupiłem w kwietniu) nie musiałem wymieniać baterii, a gram ok 2 h dziennie.
Próbki mogę nagrać ale będą słabej jakości, póki co nie mam dostępu do sprzętu umożliwiającego nagranie dobrej jakości próbek.
W razie pytań- pisać :)

Pozdrawiam :)
ObrazekObrazek
Obrazek Cort z42 active ,Orange crush 20ldx , Framus Rostia <3

Wróć do „Gitary elektryczne”