Awatar użytkownika
kresto
Posty: 59
Rejestracja: 02-12-2013 17:54

03-08-2014 22:52

Witam Panie i Panów.

Jeśli ktoś może to prosiłbym o napisanie jakich firm produkujących wzmacniacze unikać.
Wiem że produkty tych firm są warte uwagi:
- Line 6
- Laney
- Roland
- Peavey

Coś jeszcze można dodać do tej listy?
I których producentów z reguły unikać?
Obrazek

Awatar użytkownika
kresto
Posty: 59
Rejestracja: 02-12-2013 17:54

17-09-2014 13:27

UP
Obrazek

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

17-09-2014 17:24

Crate i Kustom na plus szczególnie pod kątem klinów, przestery w tańszych Kustomach są raczej nie do nowoczesnego, ociekającego strasznym złem szatanienia, plus imo do solówek się nie sprawdzają, także te do użytku raczej z kostkami. Choć ja mam osobiście specyficzne wymagania od brzmienia leadów.
Generalnie jako że wpisałeś Line6 i Rolanda spodziewam się, że patrzysz po cyfrach, Vox miał całkiem niezłą, zapomniałem modelu, ale 15watowych cyfr od Voxa wiele nie było.
Na cyfrowych Laneyach nie pamiętam, żebym grał, za to Vypyr... może kwestia, że to było dawno temu i wuja się znałem, ale nie powalił mnie w ogóle, ma co prawda milijardy symulacji, ale może ze dwa presety mi się wtedy spodobały - choć powtarzam, raz że mam specyficzne wymagania, a dwa że to było dawno temu i miałem inne mniemanie o tym, jak powinna brzmieć gitara.

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy cyfra czy analog, i do czego to to ma służyć, a już zwłaszcza czy nowy czy używany.
Jak ustalisz te kwestie, to się przejdź po sklepach i ograj.
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

Awatar użytkownika
kresto
Posty: 59
Rejestracja: 02-12-2013 17:54

17-09-2014 19:49

1.W grę wchodzi głównie wzmacniacz używany a z tego względu że za mniejsze pieniążki podobno można złapać coś lepszego niż za tą samą kwotę a nowe.
2.Nie bardzo wiem czym różni się analog od cyfry.
3.Chcę grać Heavy/Power/Groove Metal.

A co do ogrania mogą być problemy bo w mojej okolicy są jedynie 2 sklepy i nie mają zbyt wielkiego wyboru.

I jeszcze raz, czy są jakieś firmy które należy omijać szerokim łukiem? :)
Obrazek

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

17-09-2014 21:56

Gatunkami to jedno, lepiej zespołami szukać podobieństw, groove metal na przykład może mieć kompletnie różne brzmienia, jak Pantera vs Machine Head vs Sepultura vs Rootwater. Kompletnie różne.

Lepiej podaj budżet i jakieś konkretne wymagania, to się coś precyzyjniej poda, zamiast marek które unikać.
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

Awatar użytkownika
kresto
Posty: 59
Rejestracja: 02-12-2013 17:54

17-09-2014 22:03

Budżet to max 500zł, a konkretne wymagania? Żeby nie waliło siarą może parę efektów, nie masę ale kilka żeby się pobawić.

A zespoły hmm, chciałbym pograć większość tego czego słucham czyli:
- Accept
-Blind Guardian
-Crystal Viper
- Ensiferum
- Falkenbach
- Forteca
- Freedom Call
- Gamma Ray
- Hammer Fall
- Heidevolk
- Horytnica
- Hunter
- Kabanos
- Killjoy
- Korpiklaani
- Machine Head
- Mirrordead
- Monstrum
- Nightwish
- Nocturnal Rites
- Powerwolf
- Ravenous
- Rob Zombie
- Rootwater
- Sonata Arctica
- System of a Down
- Thunderstone
- Turisas
- Tyr
Obrazek

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

18-09-2014 15:22

No to brzmienia dość różnorodne, i jednym małym tanim wzmacniaczem tego na pewno nie pokryjesz, chyba że cyfrą, ale cyfry to trochę jakby...
W sumie ten cyfrowy Vox jak pamiętam nie był taki znowu tragiczny i miał szeroki zakres brzmień, do grania w sypialni w sam raz.
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

Awatar użytkownika
ESP
Posty: 888
Rejestracja: 09-01-2014 17:29

05-10-2014 18:50

Co do wzmacniaczy wartych uwagi:
Marshall (wyższe serie - Valvestate, lampiaki). W serię MG i MA nie ma się co pchać... Może uda Ci się wyrwać brytyjskiego Marshalla VS8080 (ostatnio potaniały). Ja tego modelu nie lubię ale może tobie się spodoba.
Randall
Hughes&kettner - Edition Blue 15/30/60. Fajne wzmacniacze. Mają dobry, mięsisty przester.
VHT - Seria Special 6 - mała lampka z dwoma pokrętłami :p
Vox - Pathfinder 15, seria AD,VT
Crate- Fw15r
Kustom - kg112fx
Roland - Seria Cube
To są firmy godne zaufania w niskiej cenie. Oczywiście są jeszcze firmy takie jak Mesa, Bogner, B-52, Tech-21 itp. itd. ale to już wyższa półka cenowa :)

A omijał był wszelkie Visiony, Staggi, Sky Way'e i inne "Niemieckie jakości" bo to najzwyklejszy szrot.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07-10-2014 14:25 przez ESP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hinemann
Posty: 841
Rejestracja: 31-03-2013 15:25

05-10-2014 20:45

kresto pisze:Witam Panie i Panów.

Jeśli ktoś może to prosiłbym o napisanie jakich firm produkujących wzmacniacze unikać.
Wiem że produkty tych firm są warte uwagi:
- Line 6
- Laney
- Roland
- Peavey

Coś jeszcze można dodać do tej listy?
I których producentów z reguły unikać?


Moim zdaniem to z gruntu rzeczy źle postawiona sprawa. Sorry, ale klasyfikowanie wzmaków ze względu na napis na osłonie głośnika to dość amatorskie podejście. Jak jakiś piec brzmi źle to odrzucasz, a jeśli w jego brzmieniu znajdujesz to coś to kurde bierzesz. Gdybym miał wybór między pierdzącym Marshallem (nie każdy musi składać tej marce pokłony), a znakomicie grającym jakimś np. greckim Samarasem czy innym Złamasem to wybrałbym mniej znany, ale dobrze brzmiący piec.
Akustyk: Tanglewood TW 145SC
Elektryk: Richwood RE-125 (humbuckery Merlin P.A.F)
Piec: Vox VT40+

Awatar użytkownika
kresto
Posty: 59
Rejestracja: 02-12-2013 17:54

07-10-2014 13:39

Wiem że nie każdy Peavey będzie zaj***sty i głównie chodziło mi o to że niektóre comba z tych firm które wymieniłem mogą być dobre. Oczywiście jeśli będę miał jakiś model na oku to wtedy jeszczę w miarę możliwości ogram a jeśli nie to zaczerpnę info w sieci.
Obrazek

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo do 500zł”