gumacz100
Posty: 2
Rejestracja: 01-11-2014 22:41

01-11-2014 22:57

Witam, na wstępie chciałbym przeprosić za kolejny taki sam temat, ale mózg mnie już boli od przeglądania forów, allegro, sklepów, recenzji itd.

Jestem kompletnie nie obeznany w temacie ( z 3 razy w życiu trzymałem w ręku gitarę), nie mam również nikogo kto mógłby mi doradzić co i jak.

Więc planuję, w sumie sprawdzić czy mi gra na tym instrumencie przypadnie do gustu. Potrzebuję gitary która będzie stosunkowo tania ( ewentualnie takiej na której wiele nie stracę jeśli mi się ta cała zabawa jednak znudzi), ale nie będzie sprawiała problemów które mogłyby mnie zniechęcić. Całą zabawę planuję rozpocząć od Rocksmitha(wydaje mi się że jeśli coś mi pokażę że robię jakieś tam postępy to zmotywuję mnie to trochę do dalszej gry).

-rodzaju muzyki jaką byś chciał/a grać : Ostatecznie bardziej Claptonowo. Ale jak pisałem najpierw Rocksmith 2014.
-cenę jaką byś chciał/a przeznaczyć na instrument : jak najmniej się da na początek. (chcę zminimalizować straty)
-czy gitara ma być używana czy nowa?: bardziej skłaniałbym się ku nowym, ale wtedy za coś przyzwoitego i tak trzeba dać z 500zł min, a przy odsprzedaży pewnie wiele stracę. Znów na używkach się nie znam i mogę kupić dziadostwo którego w ogóle nie uda się sprzedać...
-wyglądu : byle nic "szatańskiego"
-inne ważne informacje, które pomogą nam dobrać odpowiednią gitarę (leworęczna, szeroki/wąski gryf, mostek itp.) praworęczna, na reszcie się nie znam co dostanę to się do tego przyzwyczaję zapewne.

Awatar użytkownika
maros223
Posty: 257
Rejestracja: 26-02-2014 10:16

01-11-2014 23:01

Yamaha Pacifica 012 uzywka.
Na niej nie stracisz. Za 500zl nie kupisz dobrej gitarki nowej.
Pozdr.
Jackson DK2m Snow White Obrazek
Marshall 1936 V30 + G12t-75; Marshall Valvestate 8100; Line 6 Pod HD500; JamMan Solo XT Looper
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.forpoczta.com
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

gumacz100
Posty: 2
Rejestracja: 01-11-2014 22:41

01-11-2014 23:16

No właśnie też odkryłem że nówki to się nie opłaca. Choć jeszcze dziś takowych szukałem. A na co zwrócić przy zakupię używki przez neta (na 99.9%) uwagę? O co się pytać no i jakieś alternatywy, poza tą yamahą? Nie żeby kwestionowała to że jest dobra czy coś, ale zawszę warto mieć jakiś jeszcze wybór.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”