kmieciu
Posty: 24
Rejestracja: 10-06-2014 22:27

17-07-2015 20:52

Witajcie ! Mam zamiar rozpocząć przygodę z Bassem. Muzyka którą chce grać to Heavy Metal ( Kiss,Judas Priest,Def leppard). Wzmacniacz ( Potrzebny mi będzie do gry w domu oraz z kolegą, który gra na gitarze ). Budżet, którym dysponuje to 2300 zł. Interesuje mnie Combo http://riff.net.pl/comba-basowe/25908-c ... xb-20.html natomiast z bassów interesuje mnie http://riff.net.pl/gitary-basowe/30803- ... 0-bk-.html oraz http://riff.net.pl/gitary-basowe/26227- ... sb-ts.html i http://riff.net.pl/gitary-basowe/27779- ... burst.html Co o nich sądzicie ???

kmieciu
Posty: 24
Rejestracja: 10-06-2014 22:27

17-07-2015 21:11


Awatar użytkownika
bratpol
Sklep Muzyczny
Posty: 216
Rejestracja: 27-04-2010 09:03

20-07-2015 16:06

Witaj.

Zdecydowanie polecam Ci Precle od Squiera. Klasyka do Heavy Metalu - http://bratpol.com.pl/?prod=16505&cat=589 :)
Przemysław Huzarski
bratpol.com.pl
info@bratpol.com.pl
tel. 781883580

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

20-07-2015 16:43

Zajebista porada... proponować nowego Squiera komuś, kto ma budżet 2300 zł. Zalegają skłajerki na magazynie i trzeba je powypychać? :lol:

Do OP:
Nie słuchaj takich "doradców", bo oni doradzają wyłącznie własnym interesom. To jest ich jedyny sens istnienia na tym forum, gdyby nie mogli wciskać gratów z własnej oferty sklepowej każdemu, kto pyta co kupić, to by dawno konta pokasowali. Tym bardziej, że Squiera (i to koreańskiego, dużo lepszego niż obecna chińszczyzna) można spokojnie znaleźć za 600-800 zł. No ale pan sklepikarz takiego ci nie poleci... bo wówczas nic by na tobie nie zarobił :lol:

Żadne nowe Squiery, rozejrzyj się za UŻYWANYM Fenderem Standard Precision Bass MiM (na MiA taki budżet ci nie wystarczy). Jak dobrze poszperasz po necie to spokojnie trafisz w takiej cenie, że na piec spokojnie zostanie. Żeby nie szukać zbyt głęboko:
http://olx.pl/oferta/gitara-basowa-fend ... 5fc21a399f

Cena do negocjacji, więc pewnie jeszcze urwiesz stówkę czy dwie.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

kmieciu
Posty: 24
Rejestracja: 10-06-2014 22:27

21-07-2015 10:09

W takim razie rozejrzę się za Fenderem ;d Mam jeszcze pytanie odnośnie wzmacniacza, nada się ten który wybrałem ? Posiada on przester ? Mam zamiar grać na nim w większości utwory Manowar (Joey DeMaio to mój ulubiony bassista), a z tego co się orientuje gra on na przesterze. Jak nie to co byście polecili ? A i jeszcze jedno pytanie z czystej ciekawości. Czy duża jest różnica w wykonaniu ( jakości,osprzęcie itd) Między http://riff.net.pl/gitary-basowe/30380- ... g-blk.html a http://riff.net.pl/gitary-basowe/27786- ... black.html ?

Awatar użytkownika
bratpol
Sklep Muzyczny
Posty: 216
Rejestracja: 27-04-2010 09:03

21-07-2015 10:31

Różnicy dużej nie ma ale Squier to zawsze Squier, oryginalny kształt a nie kopia.

Zajebista porada... proponować nowego Squiera komuś, kto ma budżet 2300 zł


Panu kavoo polecam nabycie odrobiny kultury i umiejętności czytania ze zrozumieniem. Budżet, którym autor wątku dysponuje to 2300zł na wzmacniacz i gitarę. Autor wątku sam podał, że jest zainteresowany nowymi gitarami, te które zaproponował oscylują w granicach ok 1500 - 1700zł. Nie rozumiem sensu Pańskiego udziału w dyskusji i wciskania używanych gitar osobie początkującej, która zainteresowana jest zakupieniem nowego, tańszego sprzętu z gwarancją. No ale jak to mówił Einstein, tylko dwie rzeczy są nieskończone...
Przemysław Huzarski
bratpol.com.pl
info@bratpol.com.pl
tel. 781883580

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

21-07-2015 10:50

bratpol pisze:Panu kavoo polecam nabycie odrobiny kultury i umiejętności czytania ze zrozumieniem. Budżet, którym autor wątku dysponuje to 2300zł na wzmacniacz i gitarę.

No co ty powiesz? Czyli jak zasugerowałem kupno używanego Fendera w okolicach 1700-1800 zł (w podanym przeze mnie linku jest cena 1900 do negocjacji), to znaczy że z budżetu 2300 na wzmacniacz już nie zostanie? Najwyraźniej lektura pierwszego akapitu była dla ciebie tak wyczerpująca, że przed kolejnym już się poddałeś.

Tak więc w kwestii podkreślonych fragmentów cytatu mogę odpowiedzieć krótko: LOOK WHO'S TALKING.

A na potwierdzenie tego, co napisałem powyżej:
bratpol pisze:Nie rozumiem sensu Pańskiego udziału w dyskusji i wciskania używanych gitar osobie początkującej, która zainteresowana jest zakupieniem nowego, tańszego sprzętu z gwarancją.

Pokaż choć jedno słowo, które wskazuje na to że pytający jest zainteresowany kupnem nowego sprzetu z gwarancją :lol:

Tak, jak pisałem wcześniej - jesteś pospolitym forumowym pasożytem, który możliwość zarobienia kasy na forumowiczach (zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają zabawę w gitarowanie i nie orientują się w temacie) przedkłada nad ich dobro.
Ostatnio zmieniony 21-07-2015 11:38 przez kavoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

kmieciu
Posty: 24
Rejestracja: 10-06-2014 22:27

21-07-2015 11:18

W takim razie zostaje kwestia wzmacniacza,Niestety nie mam pojęcia jaki wybrać. Zależy mi głównie na tym, żeby miał przester. Jakie combo polecacie :> ?

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

21-07-2015 11:36

Do grania w domu pewnie szukałbym jakiegoś małego tranzystorowego comba Ampega albo Hartke, w okolicach 500-600 zł spokojnie kupisz, więc to co zostanie, na luzie wystarczy ci na Fendera. Ale w piecach basowych nie siedzę, więc nie powiem ci który konkretnie model będzie dawał taki przester, jakiego oczekujesz (tym bardziej, że nie mam pojęcia kto to jest Joey DeMaio ;-)).

Przy czym pamietaj, że zawsze można z czasem dokupić jakiś basowy overdrive w kostce, który da ci taki przester jaki chcesz, więc ja bym się raczej skoncentrował na wybraniu comba pod kątem ogólnej jakości brzmienia w danym przedziale cenowym, nie pod kątem brzmienia przesteru.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

kmieciu
Posty: 24
Rejestracja: 10-06-2014 22:27

21-07-2015 11:57

Joey DeMaio to bassista Manowar ; https://www.youtube.com/watch?v=8nF_kTuhlrA ;) To ze Wzmacniaczy kupie Kustoma bo ma głośnik 12, najwyżej dokupię do niego przester ; )

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

21-07-2015 12:19

To, że to basista Manowar o już pisałeś, nadal mi to nic nie mówi bo nie słuchałem tej kapeli i nie planuję ;-)

A co do pieca to najlepiej przejedź się do jakiegoś salonu w którym mają przyzwoity wybór, ograj kilka sztuk i wybierz na ucho. To ma być piec dla ciebie, więc podstawowym kryterium jest to, co ty sam usłyszysz z głośnika, a nie to, co ktoś napisze na forum - zwłaszcza w przypadku "porad" panów sklepikarzy sfokusowanych na łowieniu klientów a nie doradzaniu ;-)
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
bratpol
Sklep Muzyczny
Posty: 216
Rejestracja: 27-04-2010 09:03

22-07-2015 12:00

Panie kavoo, nie jesteśmy na "Ty". Kupujący podesłał linki do sklepu muzycznego co oznacza, że jest zainteresowany kupieniem nowego, pewnego sprzętu ze sklepu. Jest Pan typowym objawem "eksperta" i trolla internetowego nie mającego pojęcia o czym pisze ale znającego się na wszystkim i wciskającego początkującym niepewne, używane produkty, których stanu i sprawności nie będą w stanie ocenić gdyż się na tym nie znają. Jeżeli to jest Pana zdaniem dobre doradztwo to nie mam więcej pytań. Formy Pana wypowiedzi nie będę komentował, gdyż mówi za siebie. Proszę się dalej nie pogrążać i nie tłumaczyć.
Przemysław Huzarski
bratpol.com.pl
info@bratpol.com.pl
tel. 781883580

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

22-07-2015 12:19

bratpol pisze:Panie kavoo, nie jesteśmy na "Ty".

Żebym się zwracał do kogoś per "pan", muszę najpierw tego kogoś szanować... a nie może liczyć na mój szacunek ktoś, kto nigdy na tym forum nikomu proszącemu o radę przy zakupie sprzętu nie polecił czegoś, czego nie ma na stanie sklepowym. Wystarczy przejrzeć TWOJE posty żeby przekonać się, że własny zarobek jest dla CIEBIE ważniejszy od doradzenia zakupu, który jest najlepszym rozwiązaniem pod względem stosunku jakości do ceny.

Tak jak napisałem wcześniej - funkcjonujesz na tym forum z niskich, partylukarnych pobudek mających na celu przede wszystkim pozyskiwanie klientów. Bezinteresowne doradztwo w TWOIM przypadku jest tak samo częstym zjawiskiem, jak śnieg w maju na naszej szerokości geograficznej. Lektura TWOICH postów nie pozostawia co do tego najmniejszych wątpliwości, 90% z nich to rekomendowanie asortymentu dostępnego w TWOIM sklepie.

EOT
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

22-07-2015 12:25

kavoo pisze:Tak, jak pisałem wcześniej - jesteś pospolitym forumowym pasożytem, który możliwość zarobienia kasy na forumowiczach (zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają zabawę w gitarowanie i nie orientują się w temacie) przedkłada nad ich dobro.

Myślę, że z punktu widzenia doświadczonego użytkownika forum istotnie jest to pasożyt, z punktu widzenia niedoświadczonego -- być może światły doradca, jednak dla samego forum (o ile mogę polegać na potencjalnym "wglądzie" w tego typu interesy) taki bratpol to raczej źródło kasy, występuje tu przecież niejako w roli reklamodawcy.

A uwaga o przedkladaniu handelku nad "dobro" należy się wielu osobom ;)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

22-07-2015 12:26

bratpol pisze:Panie kavoo, nie jesteśmy na "Ty". Kupujący podesłał linki do sklepu muzycznego co oznacza, że jest zainteresowany kupieniem nowego, pewnego sprzętu ze sklepu. Jest Pan typowym objawem "eksperta" i trolla internetowego nie mającego pojęcia o czym pisze ale znającego się na wszystkim i wciskającego początkującym niepewne, używane produkty, których stanu i sprawności nie będą w stanie ocenić gdyż się na tym nie znają. Jeżeli to jest Pana zdaniem dobre doradztwo to nie mam więcej pytań. Formy Pana wypowiedzi nie będę komentował, gdyż mówi za siebie. Proszę się dalej nie pogrążać i nie tłumaczyć.


Boże...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
bratpol
Sklep Muzyczny
Posty: 216
Rejestracja: 27-04-2010 09:03

22-07-2015 12:50

Nasz sklep jest bardzo starym użytkownikiem tego forum i posiada renomę. Niestety 90% naszych postów przepadło przy przenosinach na nowe forum. Przestrzegam użytkowników przed słuchaniem Pana kavoo. Mamy wieloletnie doświadczenie i często klienci przychodzą do nas z płaczem, gdyż posłuchali takiego "doradcy" i wtopili pieniądze w niesprawny sprzęt, którego nawet nie da się odsprzedać (no chyba, że się go tak jak powyżej komuś wciśnie). Muszą wtedy wydać pieniądze jeszcze raz, tym razem w sklepie, na sprzęt z gwarancją. Sklep gwarantuje także możliwość oddania towaru w ciągu 14dni.
Przemysław Huzarski
bratpol.com.pl
info@bratpol.com.pl
tel. 781883580

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

22-07-2015 13:04

Czy kavo cokolwiek kiedykolwiek tu komuś "wciskał"? Czy "wciska" powyżej?

Weź na wstrzymanie, bo psujesz sobie (sklepowi?) opinię (jeśli istotnie ma aż tak dobrą).
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

22-07-2015 13:52

Daj spokój huta, przecież to oczywiste że ja WCISKAM ludziom nie swoje sprzęty, które przytaczam jako przykład z allegro czy olx, a pan sklepikarzyna w altruistycznym odruchu dobrego serca POLECA asortyment, który ma w magazynie własnego, renomowanego geszeftu LOL :D
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

22-07-2015 14:51

Swoją drogą ciekawe, czy Panowie Zieleni (jako, przynajmniej pośrednio, beneficjenci obecności owych "sklepowych" kont*) powinni poczuwać się do ochrony ich przedstawicieli przed tak wściekłymi atakami użytkowników "szarych" :) Pamiętam swoją wredną Schadenfreude, kiedy Tip (tak w ogóle sympatycznie piszący typ) "od siebie polecił" (i to z częstotliwością, która mnie jawiła się aż nachalną) jakieś Dżejtursery, a później sam dostał jakiś wyjątkowo trefny egzemplarz...

* może z wyłączeniem eksperta od tłumienia strun i tworzenia stron z wielką liczbą odwiedzin, który też ma niebieskie konto -- gołubczik...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Gitary basowe”