MichiS
Posty: 4
Rejestracja: 05-09-2016 14:34

05-09-2016 14:45

Witam !
Mam dość nietypowy problem. Otóż jakiś czas temu kupiłem wzmacniacz ( Egnater Tweaker 112 ). Jedank z czasem się zniechęcam do jego brzmienia. Po prostu mi nie pasuje. W moim domu są 2 kolumny HK AUDIO L5 112F ale stoją nie używane. Dzisiaj podłączyłem do jednej z nich mój multi efekt ZOOM G2nu i co prawda nie są to kolumny gitarowe ale brzmienie jest naprawdę obiecujące. Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem dokupić jakiegoś heda czy może jakiś dobrej jakości procesor gitarowy. I czy potrzebna będzie do tego końcówka mocy ? ( jestem kompletnym januszem w dziedzinie wzmacniaczy a na gitarze 99% czasu gram na multiefekcie i podpiętych do niego słuchawkach ). Czy sam procesor gitarowy np. ten https://www.czakmusic.pl/tc-electronic- ... ,9221,9413 podpięty do kolumny by wystarczył i czy brzmienie powinno być ok ?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

06-09-2016 13:24

Te HK to kolumny aktywne czyli posiadające wzmacniacz. Podłączając multi w zasadzie nic więcej nie potrzeba. dziwi mnie tylko,że nie jesteś zadowolony z egnatera :shock: ale ....o gustach itd.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

08-09-2016 11:06

Co chcesz grać? Procek to raczej ukierunkowanie na granie do papety albo do kotleta. Ale nie koniecznie, można grać i metale, tyle że potem przychodzi ciężkie zderzenie z rzeczywistością ( czyż nie mówi ci coś Egnater - który ponoć nie brzmi i nie współpracuje z multi) i okazuje się że ' kanapowe wymiatanie' nie działa na piecu (umiejętności wspomaganych na elektronicznych pudełeczkach pełna lampa nie rozumie ;)

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”