Awatar użytkownika
lukasiu1998
Posty: 36
Rejestracja: 27-08-2012 14:24

11-10-2015 16:26

Siemka forumowicze.

Naszło mnie ostatnio pewne pytanie, nie ukrywam, że nurtujące, które postanowiłem skonsultować na forum :)
Pytanie dotyczy pisania tekstów .

Mianowicie:
Z mojego punktu widzenia, pisanie utworów jest łatwiejsze z jakąś melodią. Dajmy, że osoba, która nie gra w zespole, zabiera się za pisanie tekstu z myślą, że kiedyś go wykorzysta w bandzie, do którego dołączy lub sam stworzy. Dajmy też, że gra na instrumencie, z którego melodii nie utworzy. I pisze ten tekst pod melodię wybranej piosenki (swojego ulubionego zespołu, lub piosenki która mu wpadła w ucho) i (tylko dlatego pod tą melodię pisze, żeby powstał tekst), a w przyszłości, do tych słów ma plany stworzyć z zespołem własną melodię.

I teraz tak się zastanawiam :
Czy taki sposób pisania ma jakiś sens ?
Co Wy uważacie na ten temat ?
Nigdy się nie poddawaj. Zawsze dąż do celu

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

11-10-2015 22:38

Określenie "ciekawski" niezbyt pasuje do rzeczownika nieżywotnego "pytanie".
Zupełnie nie pasuje.

Jeśli dobrze zrozumiałem, chcesz stworzyć własny tekst do jakiejś melodii, potem oderwać go od tej melodii i utworzyć nową melodię dla niego?
Trochę dziwny sposób(chociaż jakby się nieco przyjrzeć, mało oryginalny- prześledź sobie choćby, co nasze smutasy zrobiły z głupiej "Klątwy Millhaven" ;-) ) i nieco ryzykowny- można się obawiać wyraźnych pozostałości piosenki wyjściowej w nowej kompozycji-, ale jeśli ci taki sposób odpowiada i pozytywnie wpływa na kreatywność- śmiało stosuj- przecież poeci z tego właśnie słyną, że w dziwny sposób wymyślają dziwne rzeczy, które potem okazują się być mądrymi. Jeszcze z doświadczenia polecam inspirowanie się gadaniem głupot z przyjaciółmi- praktycznie bezwysiłkowo powstają fajne rzeczy, nieraz sprawiające wrażenie mądrych.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
lukasiu1998
Posty: 36
Rejestracja: 27-08-2012 14:24

12-10-2015 16:34

Rzeczywiście muszę przyznać rację - dziwnie brzmi "Ciekawskie" z "pytaniem"

Tak, dobrze zrozumiałeś co miałem na myśli ;)
Tylko jedyny wyjątek stanowi to, że jeszcze tak nie robię, bo dopiero przymierzam się do zaczęcia pisania i właśnie z tego powodu, wpadło mi takie coś do głowy, tylko nie wiedziałem czy to ma sens, dlatego pomyślałem, że przekonsultuje to na forum :)

Dzięki za odpowiedź :) - naświetliłeś mi sytuację, dzięki czemu będę teraz wiedział na czym stoję i jak do tego podejść :)
Nigdy się nie poddawaj. Zawsze dąż do celu

Wróć do „Hyde Park”