Awatar użytkownika
Matec
Posty: 2
Rejestracja: 02-07-2014 10:16

02-07-2014 10:30

Hej!

Jestem członkiem kapeli metalowej (1 gitara, bas, perkusja). Gramy w dropped C. Gitarzysta używa Ibaneza z aktywną przystawką EMG.

Obecnie szukamy głowy i paczki, która pozwoliłaby uzyskać dobry dźwięk nie tylko na próbach, ale też na koncertach w klubach. Interesuje nas tak naprawdę mocny przester z fajnym środkiem. Czysty kanał raczej nie ma dla nas znaczenia. Ewentualnie jest możliwość podpięcia pod czystą lampę Metal Zone'a, jeśli będzie potrzeba, ale fajnie, jakby głowa sama w sobie miała dobry przester. Wstępny wybór padł na dwie głowy.

Bugera 333 Infinium. Z tego, co słyszałem i czytałem, to brzmienie ma naprawdę fajne. Cenę w sumie też. :) Jest jednak problem z awaryjnością, która w serii Infinium została ponoć zredykowana. Czy ktoś z Was na tym gra, posiada taki sprzęt i może się wypowiedzieć co sądzi o takim zakupie?

Blackstar HT Club 50. Mniejsza moc, ale 50 wat na lampie spokojnie powinno wystarczyć do wymienionych celów. Brzmienie również mi się podoba, a i cena wydaje się rozsądna (ok. 2200 zł na Thomannie).

Teraz pytanie za sto punktów - czy ktoś z Was wie, gdzie w Warszawie albo województwie mazowieckim można ograć powyższe głowy? Będę baaardzo wdzięczny za informacje. Jak nie ma w sklepach, a ktoś z Was wymieniony sprzęt posiada, to służę dobrym czteropakiem w zamian za możliwość zapoznania się na żywo z brzmieniem.

I kwestia paczki. Wybór padł na Harley Bentona g212 vintage. Dwa głośniki Celestion v30 podobno dobrze działają w połączeniu z tego typu głowami. I znów pytanie - wie ktoś, gdzie można to ograć?

Zdaję się na Waszą wiedzę i pomoc. Może macie dla nas inne propozycje? Dobrze byłoby zamknąć się w 3000 złotych, co jest realne w obu wymienionych przeze mnie opcjach (razem z paczką Harleya Bentona).

Z góry dzięki!

TheD3luxed
Posty: 76
Rejestracja: 20-01-2013 11:25

19-07-2014 23:33

Chciałbym Ci pomóc w podjęciu decyzji. Nie zrażaj się awaryjnością Bugery, ponieważ problemy te już nie występują, a jeśli nawet trafisz na jakiś wadliwy egzemplarz ( co jest mało prawdopodobne ) to "niemiecki sklep na T" udziela 3 letniej gwarancji i jeżeli coś się ma dziać ze wzmakiem to przez te 3 lata napewno zostanie wymienione ;) Także osobiście bardzo polecam tego producenta :)
ObrazekObrazek

Jackson RR5 2004r Japan
Lag T100 DCE BLK
Bugera 6262 Infinium + Harley Benton G212 Vintage
TC Polytune + Boss NS-2 + Joyo Vintage Overdrive

Awatar użytkownika
Matec
Posty: 2
Rejestracja: 02-07-2014 10:16

20-07-2014 11:51

Dzięki!

Widzę, że grasz też na takiej samej paczce Harleya Bentona, którą planujemy kupić.

Jakie masz opinie na temat tej kolumny? Cena jest po prostu porażająca - zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest na zajebistych głośnikach.

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

20-07-2014 11:57

awaryjność Bugery jest przeszlością-już nie są awaryjne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hinemann
Posty: 841
Rejestracja: 31-03-2013 15:25

20-07-2014 12:39

Matec pisze:Dzięki!

Widzę, że grasz też na takiej samej paczce Harleya Bentona, którą planujemy kupić.

Jakie masz opinie na temat tej kolumny? Cena jest po prostu porażająca - zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest na zajebistych głośnikach.


To nie głosniki są zajebiste tylko cena tej kolumny ;D
Akustyk: Tanglewood TW 145SC
Elektryk: Richwood RE-125 (humbuckery Merlin P.A.F)
Piec: Vox VT40+

Lucky1777
Posty: 72
Rejestracja: 03-01-2012 06:28

20-07-2014 13:48

120W lampy to jest na pewno za dużo na koncerty w klubie.
Ja mam wzmaka Jet City 100HDM (z opcją redukcji 100W/50W) i na 50W w klubie nie rozkręcam się do połowy na pewno (oczywiście 50W to nie jest pół decybeli mniej).
Na wolnym powietrzu rozkręciłem lampę na 5/10 przy 100W.
Chyba wiesz, że lampa rozkręcona na końcówce lepiej się nasyca niż tranziak.

Będziesz woził ten sprzęt na próby czy możesz go zostawić?

Z obu będziesz zadowolony,
Backstar jest bardziej uniwersalny, bo może zmieniać barwę brzmienia. Z kolei bugera ma 3 kanały, co jest naprawdę przydatne podczas koncertu. Zastanów się, czy potrzebujesz trzech, może dwa wystarczą?

Gryllus
Posty: 9
Rejestracja: 13-10-2012 19:21

20-07-2014 16:50

http://musicandmore.pl/bugera-333xl212infinium czy na tym piecu da się zagrać w domu?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

TheD3luxed
Posty: 76
Rejestracja: 20-01-2013 11:25

20-07-2014 20:11

Lucky1777 pisze:120W lampy to jest na pewno za dużo na koncerty w klubie.

Wiadomo, brzmienie lampy "rozkręca się" mniej więcej w 3/4 głośności wzmaka ( jakoś tak ). Jeżeli dla kogoś priorytetem jest rozkrecanie wzmaka do odpowiedniej głośności, aby uzyskać satysfakcjonujące brzmienie, to kupuje on wzmaka o mniejszej mocy lub ogranicznik mocy ( amp attenuator, tutaj polecam produkty firmy THD), taki attenuator można też zrobić samemu jak ktoś się troszkę zna na lutownicy ;).

W moim przypadku, brzmienie wzmaka na małych głośnościach mnie satysfakcjonuje ( np. w domku ), a jak trzeba będzie na jakimś koncercie zagrać, to wiem że zawsze mam pełno mocy w zapasie.

Gryllus pisze:http://musicandmore.pl/bugera-333xl212infinium czy na tym piecu da się zagrać w domu?

To combo to również lampa 120W :) Ale tutaj moja drobna uwaga: Head'y Bugera są bardzo fajne i w super cenie, to tego samego o comba'ch tej firmy nie mogę powiedzieć. Słyszałem wiele razy, że combo Bugery to całkowicie co innego niż head, także jeśli chcesz zakupić combo to radzę najpierw ograć :)
ObrazekObrazek

Jackson RR5 2004r Japan
Lag T100 DCE BLK
Bugera 6262 Infinium + Harley Benton G212 Vintage
TC Polytune + Boss NS-2 + Joyo Vintage Overdrive

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo powyżej 1500zł”