michiix
Posty: 94
Rejestracja: 24-01-2012 00:15

01-04-2013 00:37

Jak dla mnie najlepszy norweski black metal ever. Super polecam ich utwór knive and penis.
Macie tekst o nich z wikipedii.
Zespół został założony w 2006 roku w Cincinatti,w stanie Ohio w USA, kiedy 15-letni wokalista Andy Sixx zaczął szukać muzyków usłyszał zespoły Motley Crue i Kiss, których teksty traktowały o wyrzutkach społeczeństwa. Utwory były z przesłaniem dla ludzi pozbawionych praw, nie tolerowanych. Miały przywrócić ich do społeczności i pasji, które było tak popularne w Rock 'n' Rollu.

Na początku zespół przeszedł wiele różnych zmian. Wszystko zaczęło się na poważnie, kiedy Andy przeprowadził się do Los Angeles. Teledysk do piosenki Knives and Pens opowiada o trudnościach amerykańskiego, dorastającego chłopca, który był traktowany jako wyrzutek z powodu swojego wyglądu i o trudnościach jakie towarzyszą młodzieży na co dzień. Już w pierwszym tygodniu od dodania wideo na YouTube obejrzało go tysiące ludzi. Miesiąc później teledysk osiągnął milionową ilość wyświetleń.

Kilka tygodniu później Andy rozpoczął poszukiwania nowych członków do wypełniania zespołu. Dzięki Craigslistoowi Adowi Andy skontaktował się z basistą Ashley Purdy. Andy znał Ash z jego poprzednich zespołów. Ashley grał bardziej brudnego Rock n' Rolla i Glam Metal. Wspólnie udało im się zmienić koncepcję zespołu, którą widać do dzisiaj.

Następnie, w poszukiwaniu pozostałych członków zatrudnili Jinxxa. Andy i Ash wiedzieli o nim wcześniej z kręgów Hollywood. Jinxx grał klasykę i był muzykiem z wykształcenia. Był w stanie dodać nowy wymiar brzmienia zespołowi. Członkom zespołu jednak nadal brakowało kogoś na wzór "niszczarki", kogoś, kto mógłby wnieść heavy metal i melodyjny dźwięk, którego zespół szukał. Jinxx polecił swojego kumpla Jake Pittsa, ponieważ grał z nim przedtem. Po spotkaniu z Jake widząc jego talent, byli pewni, że był stworzony do tego zespołu. We wrześniu 2010 roku Christian Coma podjął kroki w celu zastąpienia Sandry Alvarenga jako perkusista zespołu. Jego widowiskowość i styl nadawały się być idealne dla projektu. Każdy członek był w stanie wnieść coś do ich brzmienia i pomóc Black Veil Brides stać się zespołem, mogącym doprowadzić do zmiany w muzyce Rockowej i Heavy Metalowej.
2010 We Stitch These Wounds
2011 Set the World on Fire
2013 Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones

Od siebie napiszę że porwali mnie swoim niebanalnym brzmieniem trash metalowym który jednak w całości brzmi jak typowy black, który to reprezentują. Świetne kompozycje i bardzo dobre teksty. Ta muzyka chwyta za serce i porusza. Zawsze płaczę jak oglądam knives and penis. Ponadto mają najlepsze solówki na świecie. Ich gitarzysta nie ma sobie równych. Ostatnio zaliczyli go jako najlepszego gitarzyste black metalowego na świecie. Bardzo polecam.

PS. Prima aprilis
Ostatnio zmieniony 01-04-2013 01:00 przez michiix, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

01-04-2013 00:50

Podśmiechiwałem się nosem, dopóki nie zorientowałem się, że cały tekst nie jest żartem z okazji 1 kwietnia, tylko artykułem z wikipedii... Myślałem się, że czasy jajcarskim tekstów na wiki się skończyły ("Każdy członek był w stanie wnieść coś do ich brzmienia i pomóc Black Veil Brides stać się zespołem, mogącym doprowadzić do zmiany w muzyce Rockowej i Heavy Metalowej." - WTF?!), ale jak widać - przeliczyłem się.

michiix
Posty: 94
Rejestracja: 24-01-2012 00:15

02-04-2013 00:11

Dobra, koniec tego dobrego, kwiecień się skończył więc można usunąć :D
Obrazek

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

02-04-2013 01:55

michiix pisze:Dobra, koniec tego dobrego, kwiecień się skończył więc można usunąć :D


Z tego co mi wiadomo dopiero się zaczyna :P
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

Awatar użytkownika
Kris14
Posty: 3
Rejestracja: 05-06-2012 13:30

29-12-2013 21:44

Mozecie sie z nich śmiać ale oni i tak maja to w dupie . A w miedzyczasie mozecie sobie zobaczyc zakladke "awards" tez na wikipedii i jak juz stwierdzicie ze ona klamie to wejdzcie sobie na oficjalne strony Kerranga czy Golden Gods ... http://en.m.wikipedia.org/wiki/Black_Veil_Brides

Awatar użytkownika
boden7
Posty: 562
Rejestracja: 12-10-2013 23:09

29-12-2013 21:57

No ale czy kogoś oni obchodzą? Są strasznie słabi. Bez polotu i finezji.
https://www.youtube.com/channel/UCvHTuq9lMaPyGoYUtwu3T2A

kto wymyślił limit 12 kb na avatar?!

Awatar użytkownika
Kris14
Posty: 3
Rejestracja: 05-06-2012 13:30

30-12-2013 21:41

Dobra , ja jestem normalnym gosciem . Dziwnie sie czuje bo nie jestem zadnym emo gownem itp . Tylko po prostu bardzo lubie ich muzyke . Moze czasem wokal jest cienki , te chorki, ale czasem tez jest spoko . Wiec wytlumacz mi czemu nie maja finezji itp. Powiedz jak to rozumiesz i czy np sluchales ich nowszego albumu , ktory bardzo wysoko sie klasuje na roznych rankingach . Powiedz tak dokładnie czemu tego nieznosicie w nich , i na podstawie jakich utwrow ;) .

Awatar użytkownika
Cinram
Posty: 251
Rejestracja: 26-09-2013 11:35

31-12-2013 05:14

Moim zdaniem zespół bardzo fajny. A te wszystkie rankingi są gówno warte. Kwestia gustu.
Np. Victory Call ma bardzo fajne intro, podobnie jak Revelation. Osobiście nie mam weny na granie takiej muzyki, ale słuchać jak najbardziej lubię. Knives and Pens to kawałek świetny, ale trochę za bardzo sypie piachem (co bardzo lubię, ale w nieco bardziej ograniczonych dawkach.
A jak już podkreślałem, rankingami się podcieram.
Obrazek Obrazek/ Dimavery FR-530 + Dimavery GA-10
(Czarna)

Awatar użytkownika
Kris14
Posty: 3
Rejestracja: 05-06-2012 13:30

04-01-2014 09:45

Wow, dobrze . No victory call i revelation nieezle ^^ ale akurat knives and pens dla mnie srednio :) . Co prawda ostatnio w tych rankingach sa Ci którzy nie powinni sie tam znajdowac ale trudno . Recenzje przynajmniej robia 9/10 w ich albumach . A czemu nie chcesz tego grac ? Za szybkie/trudne? :)pozdro

Wróć do „Death/Black metal”